אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל ולייף מעלים מיליוני תמונות היסטוריות לרשת צילום מסך: images.google.com

גוגל ולייף מעלים מיליוני תמונות היסטוריות לרשת

בפרויקט משותף לגוגל ולמגזין לייף, יועלו לרשת כ-10 מיליון תמונות השייכות ללייף – שמאגר התמונות והציורים שלו מגיע עד המאה ה-18. המודל העסקי נשען על המרצת הצופים לרכוש עותקים של התמונות

19.11.2008, 14:46 | יוסי גורביץ

גוגל ומגזין הדפוס הוותיק Life הודיעו אתמול (ג') על שיתוף פעולה ביניהם, במסגרתו תעלה גוגל למנוע חיפוש התמונות שלה כ-10 מיליון תמונות הנמצאות ברשות לייף. כמות גדולה של תמונות – כ-20% - כבר הועלתה, וניתן לצפות בהן כאן. שיטה אחרת למציאת תמונות מהארכיון היא הוספת המחרוזת source:life בעת חיפוש במנוע התמונות של גוגל.

ארכיון הצילום של לייף מכיל מספר רב מהתמונות הידועות ביותר במאה ה-20, כגון תמונתו של המלח המנשק אחות עם תום מלחמת העולם השנייה. בלייף ציינו כי רוב התמונות – כ-97% - לא היו מוכרות לציבור, ובמקרים רבים אוכסנו רק כתשלילים בארכיוני העיתון. טכנאי גוגל עמלו על פיתוח התמונות ועל סריקה דיגיטלית עדינה שלהם.

נשיא ארה"ב, ג נשיא ארה"ב, ג'ון קנדי, עם אשתו ז'קלין ובתם קרולין | צילום מסך: images.google.com נשיא ארה"ב, ג

המודל העסקי של היוזמה מתבסס על שכנוע הצופים לרכוש עותק של התמונות. לצד כל תמונה – שניתנת להגדלה – מוצעת לצופים האפשרות לרכוש העתק מודפס באיכות גבוהה שלהן. ארכיון התמונות של לייף נחשב לאחד הגדולים בעולם; המגזין, שהוקם ב-1883 ושרד בצורות שונות עד 2007, מחזיק גם בתמונות וציורים שקדמו לו ושנתרמו לו על ידי אחרים. הקדומים שבהם נוצרו בשנות החמישים של המאה ה-18.

פרויקט דומה הושק בתחילת השנה, כשפליקר – אתר שיתוף התמונות הפופולרי של יאהו – החל להעלות עשרות אלפי תמונות מארכיון ספריית הקונגרס האמריקאי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות