אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: חברות הרכב יצטרכו להמתין לאובמה צילום: איי פי

ארה"ב: חברות הרכב יצטרכו להמתין לאובמה

לחברי הפרלמנט נותרו עוד שני ימי עבודה עד לנעילת המושב של הקונגרס, אולם הדמוקרטים והרפובליקנים אינם מצליחים להגיע להסכמה בנוגע לתוכנית חילוץ לענקיות הרכב. בדטריוט חוששים כי ב-20 בינואר כבר יהיה מאוחר מדי

20.11.2008, 13:44 | סוכנויות הידיעות

המחוקקים האמריקאים מתקשים להגיע להסכמה בנוגע למהלכים הדרושים להצלת שלוש ענקיות הרכב, ג'נרל מוטורס, פורד וקרייזלר. הרוב הדמוקרטי חולק על הרפובליקנים בשאלת מקורות המימון ל-25 מיליארד דולר אותם מוכן הנשיא, ג'ורג' בוש, להזרים לחברות.

לחברי הפרלמנט נותרו עוד שני ימי עבודה עד לנעילת המושב של הקונגרס, אבל מנהיג הרוב הדמוקרטי, הארי ריד, פסימי. לדעתו, המצב כבר אבוד והסכמה בין הצדדים לא תושג עד לנעילת המושב. לדבריו, אין ספור ישיבות ודיונים נערכו בנושא הצלת תעשיית הרכב וכולם הסתיימו ללא הסכמה.

הדמוקרטים טוענים כי יש להעביר לחברות הרכב הקורסות חלק מכספי "תוכנית פולסון" – אותם 700 מיליארד דולר שאושרו להעברת סיוע למוסדות פיננסיים. הרפובליקנים, עם זאת, מתנגדים לרעיון בכל תוקף, ובראשם הנשיא המכהן.

לאחר ה-20 בינואר, משייכנס הנשיא הנבחר, ברק אובמה, לתפקידו, יובטח לדמוקרטים הרוב בשני בתי הקונגרס. אז יוכלו הדמוקרטים שוב להעלות את תוכניתם לדיון וככל הנראה גם לאשר אותה. בדטריוט, עם זאת, חוששים כי יהיה זה מאוחר מדי. מנכ"ל ג'נרל מוטורס, ריק וגונר, אמר כי החברה שלו זקוקה לסיוע כבר עכשיו. בתחילת נובמבר הוא התריע כי בסוף 2008 החברה לא תוכל אפילו לשלם משכורות - הוצאה חודשית של 11 מיליארד דולר.

בינתיים נערכת ג'נרל מוטורס למכור 3% ממניות חברת סוזוקי, תמורת 230 מיליון דולר - מהלך אשר עשוי לשפר במעט את מאזן המזומנים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות