אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיני עוקף את בראון: מקדם הצעת חוק לגבי פרישת רשת ביטחון לחוסכים לפנסיה צילום: אלכס קולומויסקי, גדי קבלו

עיני עוקף את בראון: מקדם הצעת חוק לגבי פרישת רשת ביטחון לחוסכים לפנסיה

יו"ר ההסתדרות בכנס של התעשייה הקיבוצית: "בימים הקרובים בכוונתי להיפגש עם ראשי הסיעות בכנסת ולקדם הצעת חוק ולהעבירה בחקיקה מזורזת"

20.11.2008, 15:12 | כתב כלכליסט

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הודיע היום (ה') כי יגבש בזמן הקרוב תוכנית כלכלית שתכלול רשת ביטחון לחיסכון הפנסיוני. עיני אמר את הדברים במהלך כנס של התעשייה הקיבוצית בשפיים: "בימים הקרובים בכוונתי להיפגש עם ראשי הסיעות בכנסת ולקדם הצעת חוק ולהעבירה בחקיקה מזורזת"

דבריו של עיני באים בתגובה לתוכנית ההאצה של האוצר, שהציג אמש רוני בר-און, החסרים לדעתו שני רכיבים מרכזיים - רשת ביטחון לחסכון הפנסיוני ומניעת פיטורי עובדים. בדברים שנשא אתמול לאחר פגישתו עם יו"ר אגף התקציבים באוצר, רם בלניקוב, אמר: "נראה כי שר האוצר השלים עם גזירת הפיטורים ולא הציג פתרונות למניעת פיטורים, אלא רק לטיפול בעובדים שכבר פוטרו. לדאבוני הרב מדובר בפתרונות שחלקם הזויים כמו מעבר של עובדי היי-טק להוראה. כמו כן, לא קיימת התייחסות מיוחדת לפריפריה".

במהלך הכנס נשא דברים גם שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשינים, שציין כי "יש 100 מפעלים גדולים המוכנים לקלוט לאלתר 10 אלפים עובדים אם הממשלה תעניק מענק להשקעות בהיקף של כ-1 מיליארד שקל, במסגרת החוק לעידוד השקעות הון". ברוש גם קרא לאוצר לשבת יחד עם ההסתדרות והמעסיקים ולהוציא לדרך תוכנית שניתן יהיה להעבירה בכנסת.

עיני הודיע  אמש כי ביום ראשון הקרוב יכנס את מוסדות ההסתדרות, בכדי לדון בדרכי המאבק נגד התוכנית הכלכלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות