אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן צ'ייס  מפטרת 10% מעובדי חטיבת השקעות צילום: בלומברג

ג'יי.פי מורגן צ'ייס מפטרת 10% מעובדי חטיבת השקעות

עד כה . ג'יי. פי. מורגן הצטייר כאחד הבנקים שספגו פגיעה מינורית בעקבות המשבר. הוא לא נאלץ לבצע מחיקות הון עצומות בדומה לעמיתיו ונמנע מהצורך בצעדי התייעלות

20.11.2008, 18:21 | סוכנויות הידיעות
משבר האשראי ממשיך להקות בבנקים ועובדיהם. ג'יי. פי. מורגן צ'ייס דיווח היום (ה') כי יפטר 10% מעובדי חטיבת ההשקעות שלו. אנליסטים מעריכים כי הבנק מאשר קו עם עמיתו לענף גולדמן זאקס אשר יצא השבוע בהודעה דומה. נציגי הבנק נמנעו מלהגיב לידיעה.

עד כה . ג'יי. פי. מורגן הצטייר כאחד הבנקים שספגו פגיעה מינורית בעקבות המשבר. הוא לא נאלץ לבצע מחיקות הון עצומות בדומה לעמיתיו ונמנע מהצורך בצעדי התייעלות. לעומת זאת הבנק קלט 6000 מעובדי בר סטרנס כאשר רכש את הבנק שהגיע לפשיטת רגל. מספר העובדים של הבנק עומד על כ-228 אלף איש.

אמש נודע כי בכוונתה של הנהלת בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס להעתיק את מיקומו של מטה החברה באירופה בעסקה ששווייה יותר מ־350 מיליון דולר. המטה האירופי של הבנק ממוקם כיום ברובע העסקים של לונדון, הסיטי. אולם בכוונת הבנק להעבירו למגדל חדש שיוקם בתוך כמה שנים בקאנרי וורף - אזור עסקים נוסף הממוקם קילומטרים ספורים מזרחית לסיטי שבו שוכנות ענקיות פיננסים בינלאומיות נוספות כגון HSBC, סיטיגרופ, ברקליס ומורגן סטנלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות