אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליית מחירי הפלדה הצילה את הכנסות צינורות המזרח התיכון צילום: אוראל כהן

עליית מחירי הפלדה הצילה את הכנסות צינורות המזרח התיכון

החברה מכרה רק 75% מכמות הצינורות אותה מכרה ברבעון המקביל אולם מנגנון עדכון המחירים ושורת צעדי התייעלות הביאו לירידה של 9% בלבד בהכנסות ל-69 מיליון שקל. הרווח הנקי גדל ב-30% לרמה של 7.8 מיליון שקל על רקע ירידה בהוצאות המימון

20.11.2008, 20:21 | נעמה סיקולר

מנגנון עדכון המחירים ושורה של צעדי התייעלות הצילו את צינורות המזרח התיכון מקבוצת גאון החזקות. היקף ההכנסות של החברה ירד אמנם ברבעון השלישי של 2008 בכ-9% ל-68 מיליון שקל, אולם עליית מחירי הפלדה וצעדי ההתייעלות קיזזו ירידות של 25% בכמויות המכירה ברבעו,ן שהיו עשויות לגרום לירידה חדה יותר בהכנסות. צינורות מציינת כי מחירי הפלדה רשמו עלייה של יותר מ-80% בחודשים ינואר – אוגוסט 2008. ירידה זו קוזזה בחודש ספטמבר ונמשכת גם לאחר סיום תאריך המאזן.

הרווח הגולמי של החברה שמר על יציבות ברמה של 17 מיליון שקל אולם שיעורו מסך ההכנסות עלה מרמה של 22.9% ברבעון המקביל לרמה של 25.3% ברבעון זה.

בשורה התחתונה מדווחת החברה על עלייה של 30% ברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה, לרמה של 7.8 מיליון שקל. זאת, בין היתר בשל ירידה בהוצאות המימון של החברה.

צינורות המזרח התיכון ביצעה בינואר 2008 המרה של 24 מיליון אג"ח להמרה והקטינה את התחייבויותיה בכ-29.7 מיליון שקל. בכך שיפרה משמעותית את איתנותה הפיננסית והיא מציגה יחס הון-מאזן של 43.2%.

צינורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אחזקות, עוסקת ישירות ובאמצעות חברה בת, בעיקר בייצור ושיווק של צינורות פלדה מסוגים שונים, המשמשים ברובם לתשתיות מים וביוב, לתעשייה ומבנים ולהולכת דלק וגז. כן מחזיקה החברה ב -22.1% ממניות דרך הים התפלה בע"מ המספקת למדינה מים מותפלים בהיקף שנתי של 30 מיליון מ"ק בשנה, בהתקשרות לכ-24 שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות