אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח: סין מגבירה את הריגול ברשת כנגד ארה"ב צילום: shutterstock

דו"ח: סין מגבירה את הריגול ברשת כנגד ארה"ב

ועדה שהקים הקונגרס האמריקאי מדווחת כי סין ממשיכה לרגל אחרי ארצות הברית, ועושה מאמצים ניכרים בתחום הלוחמה הקיברנטית. על פי ההערכות, גם מטות אובמה ומקיין נפלו קורבן

23.11.2008, 14:17 | יוסי גורביץ
הוועדה לסקירת היחסים הכלכליים-בטחוניים בין ארה"ב וסין, ועדת מומחים שהוקמה על ידי הקונגרס האמריקאי, דיווחה בסוף השבוע לקונגרס כי סין הצליחה להרחיב את גישתה למידע חשאי הנמצא ברשתות המחשבים בארצות הברית.

הוועדה דיווחה כי המודיעין הסיני מחפש אחר מידע צבאי ודיפלומטי הנמצא במחשבים ממשלתיים, ועורך מאמצים ניכרים גם בתחום הריגול התעשייתי, תוך חדירה למערכות מידע ממוחשבות הנמצאות בידי גופים פרטיים.
קל יותר ומסוכן פחות מריגול תעשייתי. אילוסטרציה, צילום: shutterstock קל יותר ומסוכן פחות מריגול תעשייתי. אילוסטרציה | צילום: shutterstock קל יותר ומסוכן פחות מריגול תעשייתי. אילוסטרציה, צילום: shutterstock

הוועדה ציינה כי מאמצים אלו צפויים להימשך, שכן ריגול מקוון זול יותר ומסוכן פחות משיטות ריגול מסורתיות, וכי המערכות האמריקאיות "פגיעות ביותר" להתקפה מקוונת. לפני כחודש, משנחשפה החדירה למערכות המקוונות של המועמדים לנשיאות ברק אובמה וג'ון מקיין – חדירה שהתרחשה באוגוסט - מסרו גורמים בבית הלבן כי ההתקפה הגיעה מגורם זר וככל הנראה מסין; אנשי מטה אובמה חושדים בריגול סיני, או רוסי.

בתוך כך, הורשעו בסוף השבוע שני מהנדסים ממוצא סיני – אחד מהם אזרח אמריקאי והשני סיני תושב ארה"ב – בגניבת תוכניותיו של שבב חדש ממעסיקיהם האמריקאיים ונסיון להבריח את התוכניות לסין, כדי לסייע לחברה הממומנת על ידי הממשלה. השניים צפויים למאסר של עד כשנה. מדען יליד סין, העובד בווירג'יניה, הורשע לפני כשבוע בגניבתם ומכירתם של סודות צבאיים אמריקאיים בתחום הנעת טילים. הוא צפוי לכעשר שנות מאסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות