אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסאגה נמשכת: אל הר הנדסה תובעת את חבס ב-28 מיליון שקל

הסאגה נמשכת: אל הר הנדסה תובעת את חבס ב-28 מיליון שקל

כעת תובעת חברת הבנייה אל הר הנדסה את חבס בגין העבודות שביצעה בפרויקט רוטשילד 1. לטענת אל הר, חבס ביצעה במקום עבודות שלא בהתאם להיתר הבנייה, תוך התעלמות מהוראות החוק והפרתו, וכן תוך הפרה יסודית של ההסכם עליו חתמו שתי החברות

23.11.2008, 15:57 | דותן לוי

סיבוב נוסף בסכסוך המשפטי בין החברות אל הר הנדסה מקבוצת קרדן נדל"ן לבין חברת חבס בעניין הפסקת העבודות הבנייה של אל הר בפרויקט היוקרה רוטשילד 1 בתל אביב: כעת תובעת חברת הבנייה אל הר הנדסה 28 מיליון שקל מחבס בגין העבודות שביצעה בפרויקט רוטשילד 1. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

בחודש אפריל 2008 הודיעה אל הר לחבס על ביטול החוזה והפסקת העבודות בפרויקט רוטשילד 1. לטענת אל הר, חבס ביצעה במקום עבודות שלא בהתאם להיתר הבנייה, תוך התעלמות מהוראות החוק והפרתו, וכן תוך הפרה יסודית של ההסכם עליו חתמו שתי החברות.

באל הר ציינו כי ההודעה על הפסקת העבודות בפרויקט נעשתה לאחר שחבס לא נענתה לפניות קודמות מצידה, לא תיקנה את ההפרה ולא המציאה היתר בנייה כדין. עוד נטען, כי חבס דרשה מאל הר לבצע מעשים הגובלים בפלילים.

חוזה העבודה בין חבס לבין אל הר נחתם בדצמבר 2006, ובמסגרתו התחייבה חבס להקים את שלד המגדל. לאחר הפסקת העבודות הגישה חבס תביעה נגד אל הר בהיקף של 35 מיליון שקל, בטענה כי ביטול החוזה נעשה שלא כדין.

בחבס טענו כי לאחר תחילת העבודות החלה אל הר להעלות דרישות כספיות מופרזות ומופרכות, אשר נגדו את החוזה בין הצדדים וכן לוו באולטימטום של הפסקת העבודות באם הדרישות לא ייענו.

עוד אמרו בחבס, כי לאחר שבחברה סירבו להיכנע לתכתיבים, הודיעה אל הר כי היא מפסיקה את העבודות בפרויקט. בעקבות התביעה של חבס טענו מנגד באל הר, כי ביצעו עבודות מורכבות בפרויקט במשך תקופה של כשנה וחצי והביאו את הפרויקט לשלב מתקדם ביותר בהקדימם את לוחות הזמנים בחודשיים. למרות זאת, טוענת אל הר כי חבס נמנעה מלשלם לה בכל משך תקופת העבודות את מלוא שכר עבודתה, תוך שהיא מקצצת שוב ושוב מן התמורה לה הייתה זכאית.

לטענת אל הר, החברה הודיעה לחבס על כוונתה לתבוע אותה ולחייבה לשלם לה את שכר עבודתה ולפצותה בגין הנזקים שנגרמו לה בעטיו של ביטול החוזה. עוד נמסר מאל הר, כי טרם הגשת התביעה היא פנתה שוב אל חבס ואפשרה לה לשלם את המגיע לה. במקום זאת אומרים באל הר, חבס הזדרזה והגישה נגדה תביעה תוך שהיא מנצלת את השהות אשר אל הר הסכימה לתת לה. בנוסף, למרות התנהלותה של חבס, הסכימה אל הר להשאיר לה ציוד בנייה -  לרבות עגורן וחומרים באתר - מתוך כוונה להקטין את נזקי הצדדים.

 בחבס בחרו שלא להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות