אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשיפה  של חברות תעודות הסל לסיטי בנק: מבט חשופה בכ-100 מיליון דולר צילום: בלומברג

החשיפה של חברות תעודות הסל לסיטי בנק: מבט חשופה בכ-100 מיליון דולר

החברה בודקת אפשרות להעברת הפיקדונות לבנקים בארץ. פסגות תעודות סל חשופה לגופים בקבוצת סיטי בהיקף של כ-138.8 מיליון שקל

23.11.2008, 19:53 | הדר רז

על רקע החששות לעתידו של סיטי בנק, חלק מחברות תעודות הסל פרסמו היום (א')  את היקף החשיפה שלהן לבנק.

חברת קסם תעודות סל מבית אקסלנס מציינת כי לחברה כריות ביטחון (הון עצמי ועודפים) בהיקף של כ-85 מיליון שקל. קסם מציינת כי יש לה התחייבות מסיטיבנק לפיה תשלם לה כ-47 מיליון שקל עד ה-26 בנובמבר 2008, סכום הנמוך משמעותית מכריות הביטחון של החברה. בדיווח שהוציאה לבורסה ציינה כי לכושר הפירעון של סיטיבנק אין השפעה על יכולת החברה לקיים את מלוא התחייבויותיה למחזיקי תעודות הסל.

אינדקס תעודות סל, בניהולו של אורי בן דב, דיווחו כי כל הפיקדונות המגבים את תעודות הפיקדון שהונפקו על ידי החברה מופקדים בבנק הבינלאומי, וחברת תעודות הסל של פסגות, בניהולו של טל ורדי, דיווחה כי היא חשופה לגופים בקבוצת סיטי בהיקף של כ-138.8 מיליון שקל.

חברת מבט תעודות סל מקבוצת כלל פיננסים, בניהולו של ליאור כגן, מחזיקה באמצעות פיקדונות בהיקף של כ-100 מיליון דולר בסיטי (בתעודת מבט דולר). במבט מציינים כי הם בודקים אפשרות להעביר את הפיקדונות לבנקים בארץ. בחברת תכלית תעודות סל, בניהולו של איל סגל ודוד אללוף, חשיפה של כ-200 מיליון שקל לסיטי, שיועברו מחר לבנק ישראלי.

הדס תעודות סל מציינים כי אין להם חשיפה לקבוצת סיטי בנק, וכי כל הפיקדונות המגבים את תעודות הפיקדון שהונפקו על ידי חברות בקבוצה מופקדים בבנק לאומי.

גורם בכיר בענף אמר כי "במסגרת הפאניקה שיש בשווקים, אנשים חושבים שכל דבר יכול ליפול, סיטי זה בנק לכל דבר והסיכוי שיתנו לו ליפול שואף לאפס. עוד שבוע יגידו לנו להחזיר את הפיקדונות לסיטי בנק כי פתאום בנקים בארץ יראו לא בסדר. המשקיעים רוצים שיעבירו את הכספים לארץ, ולכן כולם עושים זאת, למרות שזה לאו דווקא נכון".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות