אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היבואנים מציעים עסקה: קנה מכונית חדשה, שלם מחיר יד שנייה צילום: בלומברג

היבואנים מציעים עסקה: קנה מכונית חדשה, שלם מחיר יד שנייה

הזמן נגמר והיבואנים בלחץ: על פי חוק, מכונית שעברה שנה מיום ייצורה חייבת להימכר כמשומשת. יבואני הרכב לא הצליחו להיפטר מהמלאי ולכלכליסט נודע כי כעת הם מציעים הנחות אטרקטיביות

24.11.2008, 21:37 | תומר הדר

מחסני הערובה המלאים והמכוניות שלא נמכרו גורמים ליבואני הרכב להפנות את מאמצי המכירה למחלקות הטרייד אין. ל"כלכליסט" נודע שכמה יבואני רכב העבירו מכוניות חדשות למחלקות הטרייד אין, כדי שאלה יימכרו ללקוחות כמכוניות יד שנייה. הסיבה למהלך זה היא שעל פי חוק, מכונית שעברה שנה מיום ייצורה תהיה חייבת להימכר כמשומשת. עבור היבואן מדובר בהפסד: ערכה של מכונית משומשת - גם כזו שנסעה אפס ק"מ - נמוך מזה של מכונית חדשה.

במחלקת הטרייד אין של דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן, מפורסמות מכוניות שלא הצליחו להימכר במהלך השנה האחרונה. "המכוניות חדשות ונרשמו על שם היבואן לאחר שלא נמכרו במשך 12 חודשים", הסביר נציג המכירות כשנשאל על פיז'ו 307 מודל 2008. "מחיר המכונית הוא כ־105 אלף שקל במקום 120 אלף שקל".

כלמוביל, יבואנית יונדאי, מציעה במחלקת הטרייד אין שלה יונדאי סונטה חדשה יד ראשונה שנסעה אפס ק"מ. "הבעלות הועברה על שמו של היבואן, מכיוון שעברו 12 חודשים מיום ייצור המכונית", הסביר איש המכירות במקום. המחיר, לדבריו, "אטרקטיבי".

גם סוכני משנה זריזים אינם מהססים לקפוץ על המציאה: "רשמנו את הרכב על שם בעל הסוכנות", הסביר נציג מכירות בסוכנות קאר דיל, סוכן מרצדס בבאר שבע שפרסם רכב שטח מדגם ML 350 למכירה. לדברי הסוכן, מחיר המחירון של ML הוא 468 אלף שקל, אך אפשר לקבל עליו הנחה של כ־40 אלף שקל.

סוכנות UMI המרכזית הציעה אחת משתי מכוניות ביואיק שעדיין נשארו במלאי: "כלי הרכב יעברו בקרוב למחלקת הטרייד אין ויימכרו כיד שנייה", הסבירה הסוכנת. "היד הראשונה תהיה של היבואן, והרכב יעלה פחות ממחירו של רכב יד שנייה".

אף שכמה מהיבואנים מקפידים למכור את המכוניות במחלקות הטרייד אין, ישנם כאלה שמעדיפים להצניע את העובדה שנתקעו עם מכוניות: "לאחרונה הופיעו מודעות של מגרשים שמוכרים מכוניות חדשות מיבואנים", מסביר בכיר ברשת טרייד אין גדולה. "היבואנים סומכים על כך שהקהל היהודי לא יבדוק את מודעות המכירה של המגרשים האלה, בתקווה שתדמיתם לא תיפגע".

"אם דרגות שווי השימוש לא יירדו, מחירי המכוניות המשומשות החדישות לא יושפעו", כך מסר אתמול ל"כלכליסט" שמאי הרכב לוי יצחק. השבוע הצהיר יצחק על כוונתו להוריד את מחירן של המכוניות המשומשות. אלא שאתמול הודיעה רשות המסים שגובהן של קבוצות שווי השימוש לא ישתנה בינואר, ולכן החליט יצחק שלא יוריד את מחירי המכוניות המשומשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
2014 Mercedes-Benz E350
I am willing to sell my 2014 Mercedes-Benz E350 a SEDAN in superb condition with low milage count,full option with factory fitted AC,full remote control censor security door locking system, alloy wheels,power windows, automatic transmission,leather interior and also a Premium 1 Package (COMMAND System w/Hard-Drive Navigation harman/kardon Logic 7 Surround Sound System, Heated Front Seats,Power Rear Window Sunshade,Rear-View Camera,and SIRIUS Satellite For full details contact : Mr Adham wahhab gerges Email Address : adhamwahhabgerges_999@outlook.com
adham , Nablus  |  17.10.15
40.
דולר 4.9
הממשלה חייבת לעזור ליבואנים ב 1 לינואר יתנו פמפום לדולר שירוץ כמו משוגע והסאקרים ירוצו ויתנפלו על המכוניות זו תרנגולת שמטילה ביצי זהב בחאיייייייייים לא יוזילו כאן מכוניות, אל תחכו לביבי הו חייב לשס כסף כך שהאינפלציה תתחיל יום אחרי הבחירות@@@@@@@ @@@@@
שוינדלר צבי  |  27.11.08
לכל התגובות