אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולאר בונה על הרצון הטוב של הבנקים

פולאר בונה על הרצון הטוב של הבנקים

תדרוש דחיית תשלום מהבנקים, ומתכוננת לממש נכסים ב־130 מיליון שקל כדי לעמוד בהתחייבויות לבנקים ולבעלי האג"ח

01.12.2008, 08:16 | עומרי כהן ושי אספריל

לאיש העסקים יצחק שרם, יו"ר חברת האחזקות פולאר תקשורת, יש תוכנית. בתוך שנתיים הוא יממש נכסים בהיקף של 130 מיליון שקל, מתוכם כ־100 מיליון שקל כבר בשנה הקרובה, וכך יצליח לעמוד בהתחייבויותיו לבנקים ולבעלי האג"ח, שאמורים לקבל ממנו 63 מיליון שקל כבר בשנה הקרובה (ועוד 60 מיליון שקל בשנה שלאחריה).

אלא שאת זמן מימוש ההשקעות קשה להתאים לזמן פירעון ההתחייבויות, ובמיוחד בימים של משבר פיננסי עולמי. במהלך דצמבר תידרש פולאר תקשורת לפרוע הלוואה בנקאית בהיקף של 23 מיליון שקל, ולפי שעה אין לה מהיכן לשלם. בסוף ספטמבר היו ברשותה מזומנים בשווי של 8.6 מיליון שקל בלבד ומאז לא השתנה משמעותית המצב. מסיבה זאת מנהלים ראשי החברה מו"מ עם הבנק לדחיית תשלום הסכום. בינתיים נאלצת החברה להתמודד עם הפסדים כבדים, גירעון בהון החוזר ותזרים שלילי מתמשך מפעילות שוטפת.

את הרבעון השלישי חתמה פולאר תקשורת בהפסד של 59.6 מיליון שקל, שהשלים הפסד כבד עוד יותר של 110.1 מיליון שקל מתחילת השנה. כאשר מצרפים לכך הפסד של 45.3 מיליון שקל ב־2007 כולה, נראית התמונה מבחינת בעלי המניות עגומה עוד יותר.

עיקר ההפסד הרבעוני (49.6 מיליון שקל) נגרם בשל העברת גרעין השליטה (51%) בחברת המדפסות הדיגיטליות ניפסון תמורת דולר אחד, ונטילת התחייבויות בעלים בהיקף של 14.7 מיליון דולר. עסקה זו צפויה לגלוש גם לדו"חות הרבעון הרביעי ולייצר לפולאר הפסד נוסף של 8.4 מיליון שקל.

מדו"חות החברה־אם של פולאר, שרם פודים טכנולוגיות, שבשותפות עם שרם פודים גרופ השקיעה בחברת ריטליקס, עולה כי השתיים הפרישו מתחילת השנה 14.2 מיליון שקל בשל צניחת שווי המניות הללו.

כמו כן הודיעו השתיים כי לאחר תאריך המאזן מכרו 60 אלף מניות ריטיליקס במחיר של 1.2 מיליון שקל - כ־20 שקל למניה. בשרם פודים מסרו כי שווי האחזקות של השותפות בריטליקס, נכון למועד פרסום הדו"ח, עומד על 7.9 מיליון שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות