אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פירמת רוה"ח ברייטמן אלמגור זהר מקצצת שכר העובדים ב-5%-10% צילום: מיכאל קרמר

פירמת רוה"ח ברייטמן אלמגור זהר מקצצת שכר העובדים ב-5%-10%

הקיצוץ נעשה במטרה למנוע פיטורים. אילן ברינפלד, השותף המנהל של המשרד: "יש מצב כלכלי חדש המשפיע עלינו, וההערכות הן שהמצב הזה יימשך"

01.12.2008, 15:02 | הדר קנה

המשבר הכלכלי העולמי נותן את אותותיו גם בשוק ראיית החשבון: פירמת רואי החשבון ברייטמן אלמגור זהר (דלויט) הודיעה היום לעובדיה על קיצוץ רוחבי של 5%-10% בשכרם של כל העובדים.

הקיצוץ יהיה בהתאם למשכורות העובדים  - את הקיצוץ בשיעור של 5% יספגו העובדים שמשכורותיהם נמוכות, ואת הקיצוץ של 10% - אלו שמשכורותיהם גבוהות יותר. הקיצוץ נעשה במטרה למנוע פיטורים בפירמה.

במרץ השנה הושלם המיזוג בין הפירמה ברייטמן אלמגור לזוהר את זהר, שיצר משרד המעסיק יותר מ-1,000 עובדים. בראש המשרד הממוזג עומדים יגאל ברייטמן המשמש יו"ר ומנהל עסקים ראשי ואהרון זהר המשמש כממלא מקום היו"ר.

משרדי ראיית חשבון נוהגים לתכנן את התקציב שלהם בחודשים נובמבר עד מרץ לקראת השנה החדשה. התקציב של 2008 תוכנן בסוף 2007, בשעה ששוק ראיית החשבון והייעוץ היה בפריחה. בתחילת נובמבר השנה קלט המשרד כ-80 מתמחים, גם בשל העובדה כי הסכמי ההעסקה נחתמים כשנתיים מראש, בזמן שהמתמחה נמצא בשנה השנייה של לימודיו.

אילן ברינפלד, השותף המנהל של המשרד, אישר את הדברים ומסר בתגובה ל"כלכליסט": "יש מצב כלכלי חדש המשפיע עלינו, וההערכות הן שהמצב הזה יימשך. מכיוון שכך, אנו נאלצים לעשות התאמה של העלויות, כשיש לנו שני קהלים שבהם הפעילות ממוקדת. הלקוחות, שצרכיהם הולכים וגדלים ואנחנו מחויבים לשמור על איכות השירות; ומצד שני העובדים - שהם הנכס העיקרי שיש לנו, ואנו רוצים לשמור על הביטחון התעסוקתי שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות