אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיר הון חתמה את הרבעון עם הפסד של 15.2 מיליון שקל

תמיר הון חתמה את הרבעון עם הפסד של 15.2 מיליון שקל

מתחילת השנה מסתכמים ההפסדים בחברת תמיר הון ב-25.5 מיליון שקל, כשרובם נובעים מירידה בשווי השקעות

01.12.2008, 17:53 | תומר קורנפלד
החולשה בכלכלה האמריקאית מצליחה לפגוע לא רק בחברות עצמן, אלא גם בקרנות ההון סיכון המשקיעות באותן חברות ונאלצות לבצע מחיקות על ההשקעות שביצעו. את הרבעון השלישי סיכמה תמיר הון שבשליטת תמיר-פישמן (10.3%) בהפסד של 15.2 מיליון שקל כשמתחילת השנה ההפסדים מסתכמים ב-25.5 מיליון שקל – כשרובם (23.3 מיליון שקל) נובעים מירידה בשווי ההשקעות.

מיום הקמתה, השקיעה תמיר הון 115 מיליון שקל ב-18 חברות שמתוכן מימשה את ההחזקות בשלוש חברות. מתחילת השנה, מרבית ההשקעות של תמיר הון איבדו מערכן ועיקר ההפסדים נבעו מירידה של 2 מיליון דולר בשווי ההשקעה בחברת אקספנד ומירידה של 2 מיליון דולר נוספים בחברת אלוט תקשורת.

בחברת אקספנד העוסקת במתן פתרונות להאצת יישומים על גבי רשתות תקשורת השקיעה תמיר הון 4.7 מיליון דולר כשבמהלך השנה השקיעה סכום נוסף של חצי מיליון דולר. אולם, בעקבות ההאטה בשווקים והפחתה משמעותית של פוטנציאל המימוש של ההשקעה גרם לתמיר הון להפחית 2 מיליון דולר מהשקעתה בחברה. לאחרונה פיטרה אקספנד כעשרה עובדים בישראל.

הפחתה משמעותית נוספת הייתה בחברת אלוט תקשורת המתמחה בטכנולוגיה לניתוח ולאופטימיזציה של תעבורת מידע באינטרנט. אלוט היא חברה ציבורית שמניותיה הונפקו בנובמבר 2006 כשתמיר הון מחזיקה 3.2% ממנה. מאז ראשית השנה צנחה מניית החברה ב-59% ואיתה התכווץ שווי ההשקעה של תמיר פישמן ב- 2 מיליון דולר.

ככל הנראה נקודת האור היחידה בהשקעות של תמיר הון היא ההשקעה בחברת קופרגייט המספקת שבבים לתקשורת ביתית שבה השקיעה תמיר הון סכום של 10.6 מיליון שקל. מאז ההשקעה, שוויה עלה ל-48.1 מיליון שקל והיא נמצאת במומנטום עסקי חיובי.

למרות ההפסדים, ביוני השנה, החליטה החברה על חלוקה של 10 מיליון שקל מכספיה לבעלי המניות. סכום זה חולק לבעלי המניות לפני כשבוע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות