אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיון על רשת הביטחון הפנסיוני הסתיים ללא תוצאות צילום: יותם פרום

הדיון על רשת הביטחון הפנסיוני הסתיים ללא תוצאות

הצוותים מטעם משרד האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה הודיעו כי ימשיכו לבחון את הסוגיה וידווחו על מסקנותיהם עד יום ב' הבא

01.12.2008, 23:30 | אמנון אטד

צוותי משרד האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה דנו גם הערב (ב') בסוגיית רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני, אולם לא הגיעו למסקנות והחליטו להמשיך ולבחון את הסוגייה.

בהודעה משותפת של הצוותים נמסר כי החליטו "להמשיך ולבחון את רשת הביטחון המיטבית ואת יעילותה בהתבסס על הצעת האוצר, מועד הפעלתה, ישימותה, ודרכים לתפעולה במידה שיוחלט עליה. בו בעת לבחון שימוש בכלים אלטרנטיביים ונחיצותם להתמודדות יעילה עם סוגיית ההגנה על החיסכון הפנסיוני בעקבות המשבר".

במקביל הוחלט לדווח בעניין לפורום ראש-הממשלה, שר האוצר והנגיד עד ליום ב' הבא וזאת כבסיס לקבלת החלטות.

גם אתמול התקיים דיון  בעניין במטרה לגבש באופן סופי את רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני. הצוותים היו אמורים לסכם במהלך הדיון את הפרטים שנותרו עדיין במחלוקת, כאשר על מסגרת רשת הביטחון הושגה כבר למעשה הסכמה. זאת, לאחר שהתברר, כי המודל שהגישה המועצה הלאומית לכלכלה הוא למעשה המודל שגובש באוצר, בשינויים קלים.

עקרונות רשת הביטחון שכבר סוכמו, מצביעים על מבנה, לפיו ההגנה על החסכונות לא תינתן באופן רטרואקטיבי, אלא רק ממועד הפעלת התוכנית; המצטרפים לתוכנית יחויבו לעבור למסלול של קצבה חודשית, שתתפרס על פני מספר רב של חודשים; רשת הביטחון תיקח בחשבון את כלל החיסכון הפנסיוני של כל חוסך; היא תוגבל לסכום כולל של כ-2 מיליון שקל לחוסך ולא תחול על הפקדות חדשות.

בשעות הצהרים העריך ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי ניתן יהיה להגיע להסכמה על מבנה רשת הביטחון כבר הלילה, במטרה להגיש אותה לאישור הממשלה במהלך הימים הקרובים. במשרד האוצר, לעומת זאת, פסימיים יותר ובכירים במשרד העריכו הערב, כי גם הלילה לא תושג הסכמה בין נציגי הגופים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות