אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם יורם גלובוס לא בטוח שישלם למחזיקי האג"ח צילום: אביגיל עוזי

גם יורם גלובוס לא בטוח שישלם למחזיקי האג"ח

לחברת גלובוס מקס גירעון של 10 מיליון שקל. לא בטוח שהיא תעמוד בתשלום הקרן הקרוב, באמי 2009, בסכום של 4.5 מיליון שקל. החברה חתמה את הרבעון השלישי עם רווח של 6.9 מיליון שקל בלבד, ירידה של 45%

02.12.2008, 09:18 | נעמה סיקולר

למחזיקי החוב החוששים מאי־תשלום הקופון הקרוב הצטרפו שלשום (א') גם אלו של גלובוס מקס, רשת בתי הקולנוע שבשליטת יורם גלובוס. לחברה גירעון של 10 מיליון שקל בהון העצמי, שעיקרו נוצר בשל השקעה בהקמת מרכז בידור וסרטים חדש בבאר שבע, שאמור להיפתח בחודש הבא.

תשלום הקרן הקרוב יתבצע אמנם רק במאי 2009, ואולם אין ודאות שהחברה תעמוד בו, אף שמדובר בסכום של 4.5 מיליון שקל בלבד. ההנהלה מאמינה שהיא תעמוד בתשלום, והכינה תוכנית לפירעון החוב הכוללת הגדלת מסגרות האשראי, קבלת מימון בנקאי וחוץ־בנקאי, מימון באמצעות התזרים השוטף ואפילו מימוש נכסים והכנסת שותף כנגד הזרמת הון.

התוכנית הוצגה ברבעון הקודם ונראית כעת לא מעשית. לכן מצאה גלובוס מקס מקור כספי נוסף: בעל השליטה יורם גלובוס הודיע שעד שלא ישולמו תשלומי הקרן והריבית למחזיקי האג"ח, הוא לא ימשוך את דמי הניהול שלו - בסכום של 1.2 מיליון שקל בשנה. גלובוס אף הודיע שהוא שוקל להחזיר את דמי הניהול שלקח בתקופות קודמות.

את הרבעון השלישי סיכמה גלובוס עם צמיחה של 18% בהכנסות שהסתכמו ב־23 מיליון שקל. אף שכל תחומי הפעילות תרמו לצמיחה, הרי שתחום המזנונים עלה על כולם, בעת שתרם 5.4 מיליון שקל לשורת ההכנסות, עלייה של 54% לעומת הרבעון המקביל. ואולם גם הוצאות המימון טיפסו מעלה, ושחקו את הרווח הנקי שהסתכם ב־6.9 מיליון שקל בלבד, צניחה של 45% לעומת הרבעון המקביל.

במקביל, נדחה באחרונה ניסיון של בעלי החוב לבצע פירעון מיידי של האג"ח. עם זאת, הם הצליחו לכפות על החברה הערכה מחודשת וחיצונית של אחד המתחמים העיקריים שלה, ה־IMAX באילת, המציג סרטים בטכנולוגיית תלת־ממד. בהערכת השווי האחרונה שצורפה לדו"חות הרבעון השני אמדה גלובוס מקס את שוויו של ה־IMAX ב־51 מיליון שקל, אולם מאז נשחקו ההכנסות ממכירת כרטיסים. מחזיקי החוב גם מודאגים מההתחייבויות העתידיות של גלובוס מקס, המסתכמות ב־64.4 מיליון שקל בשנים 2010–2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות