אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטל סיוע ממשלתי בסך 20 מיליון ליש"ט לוועד האולימפי הבריטי צילום: בלומברג

בוטל סיוע ממשלתי בסך 20 מיליון ליש"ט לוועד האולימפי הבריטי

הסיוע הובטח לוועד ע"י שר הספורט הבריטי, כדי לתמוך בהכנת הספורטאים בממלכה לקראת אולימפיאדת לונדון ב-2012. תוכנית הסיוע בסך מיליון ליש"ט לשוק הבריטי, לא מאפשרת את הסיוע לספורטאים

02.12.2008, 11:28 | אוריאל דסקל

הוועד האולימפי של בריטניה (UK Sport) לא יקבל את 20 מיליון הליש"ט שהבטיחה לו הממשלה, עקב המיתון הגובר והסיוע של ממשלת בריטניה לשוק הבריטי, בשווי של טריליון ליש"ט.

התוצאה הישירה לכך היא, שיותר מ-27 ענפי הספורט בהם מתמחה בריטניה, יאלצו לצמצם תקציבים לקראת אולימפיאדת לונדון ב-2012. יתרה מזאת, לוועד האולימפי, שתכנן השקעה חסרת תקדים בספורטאים לקראת המשחקים, יישאר גרעון של 79 מיליון ליש"ט.

התוכנית המקורית של הוועד היתה להשקיע 600 מיליון ליש"ט בספורטאים הבריטים עד 2012, אבל זה התקשה לגייס כספים מהסקטור הפרטי ולמרות הכנסה נוספת מהלוטו, בסך של 21 מיליון ליש"ט, הצליח הוועד לגייס רק 521 מיליון ליש"ט בסך הכל. לפני מספר חודשים הבטיח אנדי ברנהאם, שר הספורט והתרבות הבריטי, להשקיע 20 מיליון ליש"ט נוספים מכספי הממשלה כדי לסתום את החור בתקציב, אך המצב הקשה מנע זאת ממנו.

בריטניה זכתה ב-47 מדליות באולימפיאדת בייג'ינג, האולימפיאדה הטובה ביותר בהיסטוריה של הממלכה, עם תקציב לספורטאים האולימפיים שעמד על 235 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות