אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לבחור מכונת קפה למשרד צילום: קובי קנטור

איך לבחור מכונת קפה למשרד

פינת הקפה בעסק שלך אומרת עליך מי אתה ואיך אתה מתייחס אל עובדיך ולקוחותיך. מגוון מכונות הקפה בשוק הוא עצום וטווח המחירים רחב. לפניכם מדריך שיעזור לכם לבחור את הכמונה המתאימה לעסק שלכם

16.12.2008, 10:59 | מערכת כלכליסט
אין הזדמנות שנייה להותיר רושם ראשוני, זאת יודעים כולם. פינת הקפה במשרד שלך היא אחת הדרכים היעילות ביותר להותיר רושם טוב על העובדים ועל האורחים כאחד. זאת משום שבכל ארגון יש פינת קפה, אבל לא בכל ארגון יש פינת קפה שמגישה קפה איכותי ומושקע. ארגון ובו פינת קפה מושקעת הוא ארגון שמקדיש תשומת לב לעובדים שלו ושמודע לחשיבות הפרטים הקטנים.

ולכן, חשוב לאבזר את פינת הקפה שלך במכונת הקפה המתאימה לה. עם זאת, מגוון מכונות הקפה המוצע בשוק הוא עצום וטווח המחירים הוא רחב. איך תדע איזו מכונה מתאימה למשרד שלך? לפניך מדריך קצר לבחירת מכונת קפה למשרד.

כמה צרכני קפה יש במשרד שלך?

המענה לשאלה הזו טמון במספר כוסות הקפה ששותים בארגון שלך מדי יום, ולא במספר העובדים בחברה. זאת משום שייתכן שהארגון שלך הוא ארגון קטן ובו חמישה עובדים, אבל הוא מארח אורחים רבים מדי יום. ייתכן גם שמדובר בארגון ובו מאה עובדים, שמארח לעיתים רחוקות. בכל מקרה, כדי לבחור את מכונת הקפה למשרד שלך עליך לדעת מהי התפוקה המתבקשת ממכונת הקפה שלך, משום שמכונות שונות הן בעלות תפוקה שונה.

אחרי שהגעת למסקנה כמה קפה שותים בארגון שלך עליך לדעת האם יש בארגון שלך פינת קפה אחת, ובה תוצב מכונה אחת שאמורה לענות על צרכי הארגון כולו, או שיש בארגון כמה פינות קפה שכל אחת מהן אמורה לספק רק חלק מצריכת הקפה בארגון. אם יש בארגון כמה פינות קפה ייתכן שתרצה מכונה מסוג אחד לפינת הקפה המרכזית ומכונה קטנה יותר לפינת קפה משנית או לחלק את העומס שווה בשווה בין פינות הקפה השונות.

בכל הגדלים ובכל המחירים. מכונת קפה משרדית, צילום: קובי קנטור בכל הגדלים ובכל המחירים. מכונת קפה משרדית | צילום: קובי קנטור בכל הגדלים ובכל המחירים. מכונת קפה משרדית, צילום: קובי קנטור

איזה פתרון קפה אתה מעדיף?

מכונות קפה מתחלקות לשלושה סוגים מרכזיים: אבקות, פולים וקפסולות.

מכונת קפה אבקות - מכונות קפה שמבוססות על אבקות הן מכונות קפה שהיתרון המרכזי שלהן הוא שהן מספקות קפה איכותי במהירות ובמחיר נמוך יחסית. מכונות קפה שמבוססות על אבקות מציעות לעובדים ולאורחים מגוון משקאות והן כוללות מחסנית כוסות, להגשת המשקה בכוס,אך אינן מספקות חלב טרי.

מכונות קפה פולים - מכונות קפה שטוחנות את הפולים במקום, ומאפשרות לארגון להגיש לעובדים ולאורחים קפה טרי ואיכותי, בלווית חלב טרי. חלק ממכונות הקפה שמבוססות על פולים מאפשרות לצרכן הקפה לבחור את עובי וכמות הטחינה, .

מכונות קפה קפסולות - קפסולות הן מיכלי פלסטיק ובהן קפה אספרסו שנטחן מפולים משובחים, ששומרות לאורך זמן על טריות הקפה. מכונות קפסולות מאפשרות גם מזיגת חלב טרי. היתרונות המרכזיים בקפסולות הואשהן כוללות מגוון רב של הטעמים, מאפשרות שליטה בהוצאות הקפה, מותירות את פינת הקפה נקייה ומאפשרות לך להגיש קפה טרי, איכותי וזהה בטעמו בלחיצת כפתור.

בחר בתבונה את ספק הקפה שלך

עכשיו, אחרי שבחרת את המכונה שמתאימה למספר צרכני הקפה ולאופי הארגון שלך, יש להקדיש תשומת לב גם לבחירת ספק הקפה.

השכרה או מכירה - ספקי שונים מציעים מסלולים שונים שיאפשרו לך ליהנות מקפה איכותי במשרד שלך. חלק מספקי הקפה מאפשרים לך לבחור בין מסלול קנייה, שבו המכונה שייכת לך, לבין שכירת מכונה בתשלום חודשי קבוע, שכולל גם את תערובות הקפה.

שירות - מערך השירות וההפצה הוא חלק חשוב בבחירת ספק הקפה שלך. ודא כי ספק הקפה שלך יכול להגיע אליך במהירות גבוהה במקרה של תקלה וכי הוא מבטיח לספק לך את הקפה עד למשרד. עליך לוודא גם כי מדובר בספק אמין, אשר יוכל לעמוד בהתחייבויות שלו לאורך זמן.

גמישות - לכל ארגון יש את צרכי הקפה שלו. יש ארגונים עם מכונת קפה אחת למספר גדול של צרכני קפה ויש כאלו שזקוקים לכמה מכונות עבור אותו מספר של צרכני קפה. ודא כי הספק שאתה בוחר יכול לספק לך את הגמישות המירבית בבחירת מסלול השירות שלך.

One stop shop - פתרון קפה מושלם לעסק מתחיל במכונה ובקפה, אבל לא נגמר שם. פינת קפה זקוקה גם לכלים מתאימים, למשקאות משלימים ולחטיפים מלוחים ומתוקים ליד הקפה. מומלץ לוודא כי ספק הקפה שלך יוכל גם להביא עד אליך את המוצרים הנלווים. כך תוכל לחסוך בהתעסקות הכרוכה בקבלת שירות מספקים שונים.

הכתבה פורסמה באתר חברת "פאוזה" יבואנית קפה ומכונות קפה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות