אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המושב הסולרי הראשון: בבאר טוביה ייצרו אנרגיה מהשמש

המושב הסולרי הראשון: בבאר טוביה ייצרו אנרגיה מהשמש

הפנלים הסולריים, בעלות של מיליון שקל, ייצרו 140 קילו־ואט לשעת שמש

06.12.2008, 22:54 | גלית שפיר

בבאר טוביה משלימים בימים אלה התקנה של מערכת סולרית שתייצר חשמל בהיקף של 140 קילו־ואט לכל שעת שמש בהשקעה של יותר ממיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בהתקנה של 1,050 פנלים סולריים על ארבעה גגות במושב שיחוברו למערכת החשמל במהלך החודש, בשלושה משקים נפרדים הנמצאים במרחק של כשני ק"מ זה מזה.

חצי מההתקנות הושלמו השבוע: על גג רפת שמשתרע על שטח של כ־500 מ"ר הותקנו 200 פנלים סולריים שייצרו 40 קילו־ואט. ההתקנה השנייה היא על סככה חקלאית, שבה הותקנו 150 פנלים סולריים על 350 מ"ר שייצרו 30 קילו־ואט. במהלך השבועיים הקרובים יושלמו עוד שתי התקנות: על גג רפת נוספת יותקנו 500 פנלים על שטח של אלף מ"ר שייצרו 50 קילו־ואט, ובסככה חקלאית יותקנו 200 פנלים סולריים על שטח של 350 מ"ר שייצרו 20 קילו־ואט.

מאחורי התקנה זו עומדת חברת ענבר, שהוקמה באוגוסט האחרון ועובדת בשיתוף פעולה עם שלוש חברות ספרדיות, בהם חברת PROSOLIA - אחת החברות הגדולות בספרד העוסקות בהתקנות מערכות סולריות על גגות. לדברי מנכ"ל ענבר שי פורת, "זיהיתי את השוק החקלאי כבעל פוטנציאל משמעותי. בנינו מודלים שונים שמאפשרים לחקלאים להיכנס לפרויקט ארוך טווח ללא חשש ובהתאם ליכולותיהם".

ביולי נכנסו לתוקף תקנות של רשות החשמל המאפשרות מכירת חשמל של יצרן פרטי לפי תעריף שנקבעל־?. מטרת התוכנית היא להשיג את היעד שעליו החליטה הממשלה - להפיק 10% מהחשמל מאנרגיה מתחדשת עד שנת 2020. שר התשתיות בנימין בן אליעזר אף מסר שהוא מקווה להגדיל את היעד ל־15%-20%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות