אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יחיאל חזן דורש משפט חוזר: מבקש לפתוח בחקירה נגד בר-און צילום: עטא עוויסאת

יחיאל חזן דורש משפט חוזר: מבקש לפתוח בחקירה נגד בר-און

חזן הואשם בכך שביצע הצבעה כפולה בשנת 2003. לדבריו חשיפת ההצבעה הכפולה של בר-און אשר נעשתה באותו היום מעלה אפשרות נוספת לגבי אשמתו שלו בפרשה

07.12.2008, 16:37 | איתי הר אור
חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן, הגיש היום (א') לבית המשפט העליון בקשה לקיום משפט חוזר בפרשת ההצבעות הכפולות. בד בבד, פנה פרקליטו, עו"ד אשר חן, ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לפתוח בחקירה נגד שר האוצר רוני בר-און, שהצביע באותו יום בשמה של חברת הכנסת ענבל גבריאלי.

בבקשתו, טוען חזן כי העובדה שלאחרונה נחשף כי באותו יום הצביע הצבעה כפולה גם ח"כ רוני בר-און, "מעלה אפשרות נוספת לאותה הצבעה, אפשרות שנעלמה ונחשפה רק עתה". עוד בבקשתו למשפט חוזר, מציין חזן את עדותו של חבר הכנסת ליצמן, שלפיה אי אפשר היה לראות את ח"כ חזן לוחץ על הכפתור", וכי עדותו של ליצמן במשטרה הייתה לאחר הפצרות ולחץ מבר-און.

יחיאל חזן, צילום: עטא עוויסאת יחיאל חזן | צילום: עטא עוויסאת יחיאל חזן, צילום: עטא עוויסאת
חזן כותב בבקשתו: "מעדות ליצמן אנו למדים כי עדותו שח"כ חזן ישב משמאל, אינה טעות או פליטת פה מקרית, שכן עפ"י הקלטת והתמונות, אשר צולמו ממול (מאותה זוית שח"כ ליצמן ראה את האירוע), עולה כי ח"כ בר-און נמצא משמאל, כאשר המבקש (חזן – א.ה.א.) נמצא מצד ימין (שניהם משני צידי מקומה של ח"כ גבריאלי). הן המבקש (חזן) והן בר-און הם בעלי מבנה פנים שיש בהם קווי דמיון (פנים עגולות, קירחים מקדימה), ולאור העובדה כי ליצמן (אשר נזקק למשקפיים) ראה את בר-און, ולאור הלחץ שהיה נתון בו, הרי שטעה וטען כי מדובר בחזן.

פרשת ההצבעות הכפולות נחשפה לאחר שבמאי 2003 נחשף כי חזן הצביע הצבעה כפולה במסגרת סדרת הצבעות שהתקיימו בקריאות השנייה והשלישית על הצעת חוק התוכנית להבראת כלכלת ישראל. בתגובה לטענות כלפיו, טען חזן בזמנו כי "לקחתי את הפאנל ברשות, לא לקחתי את המוח".

בינואר 2007 הורשע חזן, לאחר שערעורו נדחה, בביצוע עבירות של מרמה, זיוף והפרת אמונים, ונגזרו עליו 4 חודשי עבודות שירות.

בא כוחו של חזן, עו"ד אשר חן, מסר ל"כלכליסט": "משפט חוזר הוא אכן הליך לא שגרתי, אך לאור הראיות המפתיעות שהתגלו, אנחנו מקווים שהמערכת תבחן את כל ההרשעה של חזן מחדש". מקורביו של חזן מסרו לכלכליסט כי: "כל השנים יחיאל חזן טוען שלא הצביע הצבעה כפולה, והוא בטוח שהפעם הצדק יצא לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות