אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ דחה את עתירת איגוד חברות הפרסום נגד הרשות השנייה צילום: אלכס קולומויסקי

בג"ץ דחה את עתירת איגוד חברות הפרסום נגד הרשות השנייה

אתמול הגיש האיגוד עתירה, בה דרש לדחות ב-60 יום את השימוע שמתכוונת לבצע הרשות בדבר הרפורמה בערוצים המסחריים, שכן לטענתו, הוא עשוי להיפגע ממנה אנושות. בג"ץ קבע כי על הרשות יהיה להמשיך ולקבל פניות באשר לרפורמה, אך רק במהלך השבועיים הקרובים

08.12.2008, 20:46 | מיטל זדה

בג"ץ דחה לפני מספר שעות (ב') את העתירה של איגוד חברות הפרסום, שדרש לדחות את השימוע של הרשות השנייה בדבר הרפורמה של הערוצים המסחריים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשימוע שעתידה לקיים הרשות השנייה, בנוגע להקלות רגולטוריות על שני הערוצים המסחריים, בנושא התוכן והפרסום.

העתירה הוגשה אתמול (א') ע"י עורכי הדין של האיגוד ובמסגרתה התבקש בית הדין לדחות את השימוע ב-60 יום, זאת לאחר שהרשות דחתה אותו במספר ימים בלבד. בעקבות ההחלטה, פניות בנוגע לרפורמה יוכלו להימסר לרשות השנייה עד לתאריך ה-23 בדצמבר.

בעתירה נטען, כי האיגוד עשוי להיפגע באופן אנוש מהשינויים המוצגים ברפורמה, מבלי שתינתן לו זכות טיעון ממשית. עוד נכתב בעתירה, כי: "עסקינן ברפורמה, אשר, בין היתר, יוצרת התערבות בוטה של הרשות בשוק הפרסום ובתחרות החופשית; נושאת השלכות מרחיקות לכת על לוח השידורים של ערוצים 2 ו-10; מעניקה לזכיינים הטבות מפליגות, תוך ריקון הסכמי הזיכיון מתוכן; פוגעת בשוויון ובמוסד המכרזים כולו ומשנה באופן מהותי את הרגולציה ואת הדרך בה מיישמת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו את תפקידה".

לטענת האיגוד, "הכל נעשה באופן רטרואקטיבי ובניסיון ל'הלבין' בדיעבד הפרות קשות של תנאי הזיכיון, אשר בוצעו על ידי הזכיינים".

מאיגוד חברות הפרסום נמסר, כי "מעיון בפסק הדין עולה בבירור, כי בית המשפט חשב שהזמן שהוקצה ע"י הרשות אינו ארוך דיו, אך החליט כי דחייה של שבועיים בשימוע, שניתנו עפ"י דרישת האיגוד, אינה מחייבת את התערבותו. האיגוד יבחן פנייה חוזרת לבית המשפט בהתאם לתוצאות השימוע".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות