אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישת איסתא: קבוצת גל דותן זמורה מבקשת לממש זכות סירוב לרכישת המניות צילום: פייר תורג'מן

רכישת איסתא: קבוצת גל דותן זמורה מבקשת לממש זכות סירוב לרכישת המניות

לאחר שנודע כי יוסי שפרלינג זכה במכרז על מניות הסטודנטים באיסתא ליינס, הודיעה הקבוצה כי בכוונתה לרכוש המניות בעצמה. לדברי גורמים בקבוצה הם מוכנים לשתף פעולה עם קבוצת שפרלינג בשליטה בחברה

09.12.2008, 11:04 | גולן חזני

קבוצת גל-דותן-זמורה, מתכוונת לממש זכות סירוב שיש לה לרכישת מניות הסטודנטים באיסתא, ולרכוש אותן. כך הבהירו מקורבים לקבוצה ל"כלכליסט" בעקבות מכרז המכירה של המניות שהסתיים אתמול (ב').

הקבוצה מורכבת ממנכ"ל איסתא אחישי גל, וכן מאבי דותן וערן זמורה. הקבוצה מחזיקה בכ-30% ממניות איסתא כיום.

במכרז שהוציאו הסטודנטים למכירת המניות זכתה, כפי שפורסם בלעדית הבוקר ב"כלכליסט", קבוצה של עו"ד יוסי שפרלינג, ביחד עם האחים שאול ומאיר לוי, לשעבר בעלי בית"ר ירושלים בכדורגל. הקבוצה הציעה 47 מיליון שקל, המשקפים שווי של 93 מיליון שקל לאיסתא, בדומה לשווי החברה בבורסה. המשמעות של מימוש זכות הסירוב היא כי שפרלינג לא יוכל לבצע את הרכישה כמתוכנן. ל"כלכליסט" נודע כי בכוננתם של שפרלינג והסטודנטים להאבק כנגד מימוש הזכות.

גורמים בקבוצת גל-דותן-זמורה אמרו כי בניגוד לפעמים קודמות אין להם בעיה לשתף פעולה בשליטה בחברה עם קבוצת שפרלינג, והפעלת זכות הסירוב, אם תופעל, תהיה תחת הבנות הדדיות. עפ"י ההסכם עם הסטודנטים לפני שנה, יכולה קבוצת גל-דותן-זמורה לממש זכות סירוב גם על חלק מהמניות בלבד ולא על כולן.

התאחדות הסטודנטים הארצית מחזיקה ב־43.5% ממניות איסתא אך גם ב־51% מזכויות ההצבעה, כך שמדובר ברכישה של השליטה בחברה. את ההצעה השנייה בגובהה במכרז, 45 מיליון שקל, הגישה חברת ארקיע. את ההצעה השלישית, 44 מיליון, הגישה קבוצה בראשות יובל צברי. לפני כשנה וחצי מכרה התאחדות הסטודנטים את השליטה לאחישי גל, מנכ"ל איסתא, אבי דותן וערן זמורה, אולם המכירה בוטלה.

עבור הסטודנטים זו החלטה היסטורית שמשמעותה פרידה מחברת הנסיעות שלהם, שנהפכה לאחת מחברות התיירות הגדולות בישראל. את המהלך הוביל יו"ר ההתאחדות בועז טופורובסקי, שעם כניסתו לתפקיד הצהיר כי יתעסק בהנהגה ולא בעסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות