אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: 21 מליון חשבונות בנק גרמני תמורת 12 מיליון יורו צילום: shutterstock

למכירה: 21 מליון חשבונות בנק גרמני תמורת 12 מיליון יורו

עברייני רשת הציעו למכירה פרטים של מיליוני חשבונות בנק. לפי ההערכה, הנתונים נאספו על ידי עובדים במרכז שירות טלפוני

10.12.2008, 13:18 | צמרת פרנט
21 מיליון פרטים של חשבונות בנקים גרמניים מוצעים למכירה בשוק השחור של האינטרנט על ידי עברייני רשת תמורת 12 מיליון יורו, כך פרסם המגזין הגרמני WirtschaftsWoche במהלך סוף השבוע.

קיבלו נתונים של 1.2 מיליון לקוחות. עוד 20 מיליון פרטים הוצעו למכירה, צילום: shutterstock קיבלו נתונים של 1.2 מיליון לקוחות. עוד 20 מיליון פרטים הוצעו למכירה | צילום: shutterstock קיבלו נתונים של 1.2 מיליון לקוחות. עוד 20 מיליון פרטים הוצעו למכירה, צילום: shutterstock
לצורך מכירת המידע וכדי להוכיח כי כוונותיהם רציניות, הפיקו העבריינים תקליטור שמכיל שמות, מספרי טלפון ותאריכי לידה של 1.2 מיליון לקוחות. שני תחקירני המגזין דיווחו כי נפגשו בבית מלון בהמבורג פנים מול פנים עם שני אנשים שמקושרים לגורמים שגנבו את המידע. לאחר משא ומתן קצר קיבלו התחקירנים לידיהם את התקליטור שהיווה, לדברי העבריינים, את המשלוח הראשון לפני קבלת כל הנתונים שנגנבו. הפגישה נעשתה לאחר שהשניים התחזו בפורום שעוסק בסחר של מידע גנוב, כנציגים של מספר חברות בתעשיית ההימורים.

"רק לאחר שהתקליטור נמסר לידנו", אמר אחד מהתחקירנים: "הבנו מהנתונים, שבמקרה הגרוע ביותר 3 מתוך 4 משקי בית בגרמניה עלולים ליפול קורבן להוצאת כספים מתוך חשבונות הבנק שלהם ללא הרשאתם ואף ללא ידיעתם". ההערכה היא שהמידע הגנוב נאסף ככל הנראה באמצעות עובדים במרכז שירות טלפוני עסקי שלא קשור לבנק.

אין זו הפעם הראשונה שחברות גרמניות מנוצלות למעשי הונאה בהיקף עצום. באוקטובר האחרון דיווחה חברת הסלולר הגרמנית T-Mobile על גניבת נתונים של 17 מיליון מלקוחותיה שכללו שמות, כתובות, תאריכי לידה, מספרי טלפון וכתובות אימייל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות