אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור גרופ מכרה בניין בפלורידה בכ-51 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

הרבור גרופ מכרה בניין בפלורידה בכ-51 מיליון דולר

החברה רכשה את הבניין לפני כ-5 שנים תמורת 38.3 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי שיעור התפוסה בנכס עומד נכון להיום על 98%

10.12.2008, 16:50 | אורי חודי
למרות המשבר הכלכלי החריף בארצות הברית יש חברות שעדיין מצליחות לבצע עסקאות מכירה ברווח לא מבוטל. כך למשל, קבוצת הרבור גרופ מכרה בניין משרדים בג'קסונויל פלורידה תמורת 51.4 מיליון דולר לקרן REIT אמריקנית. אותו בניין נרכש על ידי הרבור גרופ לפני כ-5 שנים תמורת 38.3 מיליון דולר.

מדובר בבניין המשרדים, Wachovia Tower, המתנשא לגובה של 22 קומות ומשתרע על שטח של כ-106 אלף מ"ר. מהחברה נמסר כי שיעור התפוסה בנכס עומד נכון להיום על 98%. המגדל ממוקם בלב המרכז העסקי של העיר, בסמוך למרכזי הקניות והמסעדות. הבניין חולק את לובי הכניסה עם מלון אומני הסמוך, בן 353 החדרים ונמצא ליד מגרש חנייה הכולל 1,029 מקומות חנייה, לשירות השוהים בבניין ובמלון הסמוך. את מגרש החנייה, שנרכש כחלק מהעסקה המקורית לפני כחמש שנים במחיר של 7 מיליון דולר, מכרה הרבור גרופ בנובמבר 2007 ב-13.2 מיליון דולר.

"אנחנו מרוצים מאד מהעסקה ומרגישים שהצלחנו להשיג לנכס ערך מוסף משמעותי באמצעות מדיניות ההשכרה האגרסיבית שלנו", אמר ג'ורדן סלון, מנכ"ל ומייסד הרבור גרופ. "אחרי תקופת בעלות מוצלחת של קרוב לחמש שנים, זיהינו הזדמנות ליישם את אסטרטגיית המכירה שלנו ולהשיג תשואה יוצאת מהכלל עבור המשקיעים שלנו".

קבוצת הרבור גרופ פעילה בשוק הנדל"ן בארה"ב החל משנת 1985 ומחזיקה בנכסים בהיקף של 2.2 מיליארד דולר בארה"ב, קנדה ואנגליה. נכסים אלו כוללים כ-800 אלף מ"ר משרדים וכ-12 אלף יחידות דיור. החברה מחזיקה במשרדים בנורפולק, ניו יורק, שיקגו, לונדון ורמת גן. הבעלות על הקבוצה מתחלקת בין אלקטרה נדל"ן 25%, לבין שותפים אמריקאיים וישראלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות