אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על הית'רו: וירג'ין מנהלת שיחות עם לופטהנזה לגבי bmi צילום: בלומברג

הקרב על הית'רו: וירג'ין מנהלת שיחות עם לופטהנזה לגבי bmi

במאבקה מול בריטיש איירוויס ואמריקן איירליינס על הדומיננטיות בנמה"ת הלונדוני, מנהלת וירג'ין אטלנטיק שיחות עם לופטהנזה, בעלת השליטה ב-bmi - השנייה בגודלה בהית'רו

11.12.2008, 17:29 | יסמין גיל
אין רגע דל בעולם המיזוגים האירופי, וגם הפעם לופטהנזה בתמונה: בהודעה שפרסמה אתמול (ד') וירג'ין אטלנטיק, חברת התעופה השלישית מבחינת נפח הפעילות בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, היא מאשרת כי היא מקיימת מגעים עם לופטהנזה בקשר לעתיד bmi, חברת התעופה השנייה מבחינת הפעילות בהית'רו.

אחוזי הבעלות של לופטהנזה על bmi עתידים לגדול בינואר 2009, מ-30% ל-81% ובכך תגדיל החברה הגרמנית את נוכחותה בהית'רו, שבו הסלוטים (אישורי המראות ונחיתות) יקרים ומבוקשים מאוד.

מיזוגים ענף התעופה העולמי טס לכיוון אחד: מיזוגי ענק הרכישה של אוסטריאן איירליינס על ידי לופטהנזה היא האחרונה בשרשרת של עסקאות המאחדות את חברות התעופה העולמיות לגופי ענק. המהלכים האלה אמורים לעזור לחברות לצלוח את המיתון העולמי, אך כרגיל מי שעתיד להפסיד הוא הנוסע יסמין גיל ואמיר שטוקהמר, 2 תגובותלכתבה המלאה

לא פורסם באיזה סוג של שיתוף פעולה מדובר והאם נשקלת מכירת חלק מהאחוזים של לופטהנזה ב-bmi  לווירג'ן, אולם לכל הצדדים מטרה משותפת: הגדלת נפח הפעילות בהית'רו. זאת בתחרות של כולן מול בריטיש איירווייס, בעלת נפח הפעילות הגדול ביותר בנמל התעופה המרכזי של לונדון.

וירג'ין מנהלת בחודשים האחרונים מאבק נגד יצירת ברית תעופה בין בריטיש ואמריקן איירליינס, ונגד ניסיונות המיזוג של בריטיש עם חברת התעופה הספרדית איבריה,  וזאת מתוך חשש שקשר בין השלוש, ובעיקר בין בריטיש ואמריקן, יצור שליטה שלהן בשוק הטראנס-אטלנטי מהית'רו. לשיחות המתקיימות כעת, יש ודאי קשר לתחרות הצפויה של ויר'גין מול ברית זאת.

רק לפני כשבוע הודיעה לופטהנזה כי תרכוש את אוסטריאן איירליינס, ולפני שבועיים השיקה חברת בת חדשה בצפון איטליה. בנוסף מיזגה לתוכה בשנים האחרונות את סוויס השוויצרית, אייר-דולומיטי האיטלקית, 19% מג'ט בלו האמריקאית, 45% מבריסל איירליינס, ו-50% מחברת שכר בשם סאן אקספרס.

 bmi, שהחלה לטוס לישראל לפני פחות משנה, היא חברה דומיננטית בשוק טיסות הפנים בבריטניה ומפעילה טיסות גם ליעדים באירופה, הודו, ערב הסעודית, ארה"ב והאיים הקריביים. אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי וירג'ין, שלא מפעילה קווים לישראל, חתמה על הסכם קוד שייר עם bmi ובכך יתאפשר לנוסעים מנתב"ג עם bmi לרכוש כרטיס טיסה אחד ליעדים טראנס-אטלנטיים, ולהמשיך מלונדון עם וירג'ין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות