אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני - לאישור הממשלה ביום ראשון צילום: עטא עוויסאת

רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני - לאישור הממשלה ביום ראשון

השרים יתבקשו לאשר את התוכנית שגובשה בידי האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה וכן להכריע, האם זאת תוחל מה-30 בנובמבר כפי שמציע אולמרט, או שמא יישומה יידחה למועד מאוחר יותר - כפי שמציע השר בר-און

12.12.2008, 14:18 | אמנון אטד

ראש הממשלה, אהוד אולמרט ושר האוצר, רוני בר-און, יגישו ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה את תוכנית רשת הביטחון לחיסכון הפנסיוני, שגיבשו צוותים משותפים של האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה.

בניגוד למקובל בהצעות החלטה המוגשות לאישור הממשלה, יתבקשו השרים לבחור באחת מבין שתי הצעות: הצעת ראש הממשלה להפעיל את רשת הביטחון מיד והצעת שר האוצר לאשר את התוכנית, אולם לדחות את מועד הפעלתה למועד מאוחר יותר. אם תתקבל הצעת ראש הממשלה, יהיה המועד הקובע להפעלת רשת הביטחון ה-30 בנובמבר השנה.

רשת הביטחון נועדה להגן על החיסכון הפנסיוני של חוסכים הנמצאים לקראת גיל פרישה, אשר חסכונותיהם עלולים להיפגע כתוצאה מהירידות האחרונות בשערי המניות ואגרות החוב. ההגנה תינתן לבעלי חסכון פנסיוני לטווח ארוך (קופות גמל, קרנות פנסיה חדשות, ביטוחי מנהלים חדשים) הקרובים לגילאי פרישה (מי שבשלוש השנים הקרובות יגיע לגיל 60 ועד לגיל פרישה שהוא 64 לנשים ו-67 לגברים), אשר סך החסכונות הפנסיונים שלהם אינו עולה על מיליון וחצי שקל.

ההגנה עצמה תינתן עד לסכום של 750 אלף שקל. היא תהיה צמודה למדד בלבד ולא תישא כל תשואה נוספת.

בנוסף לאישור רשת הביטחון ולהחלטה על מועד החלתה, תתבקש הממשלה ביום ראשון להטיל על הממונה על שוק ההון באוצר לגבש תוך שישה חודשים רפורמה נוספת במבנה החיסכון הפנסיוני ("המודל הצ'יליאני"). מדובר ביצירת מסלולי השקעה פנסיוניים, התלויים במשך החיסכון של כל חוסך, במטרה להקטין את הסיכונים הגלומים בתיקי ההשקעות של החוסכים הקרובים לגיל פרישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מספיק עם הרפורמות העלובות שלכם - תנו לנו חסכון אישי ללא דמי ניהול - IRA
מרפורמה לרפורמה מצבינו מורע. כבר כיום לא משתלם משיקולי מס להפקיד לפנסיה. הרפורמה האחרונה הפכה את כל ההפקדות לקצבתיות ואילו קצבה היא שכר לכל דבר הכפופה למס הכנסה בעת פרישה ! לפיכך מי שאמור למשוך קצבה הגבוהה מ-6,500 לחודש משלם כפל מס היות שבעת ההפרשה (בגיל צעיר) הוא מפריש מהנטו (כן מהנטו ! ) וכסף זה ממוסה שנית בעת הפרישה. הבלבול בא מכך שהפרשות המעביד פטורות בעת ההפרשה (אך כאמור ממוסות במשיכת הפנסיה).
נסים  |  13.12.08
6.
רשת בטחון
זו לא רשת בטחון ,זו אחיזת עיניים לא מענין אותם מהקופות גמל ומקרנות ההשתלמות שחסכנו בזיעת אפינו ליום סגריר ,ועכשיו בגיל 66 הם מסבירים לי ,כמו בספור שאני מקריא לנכדי בגדי המלך החדשים , הריבון הוא ערום אין לו בגדים ,והוא חסר בושה ביבי , בראון ,ושות, אל תשכחו אתם עובדים אצלינו ,אבל לדאבוני אתם עובדים עלינו להתראות ביום הבוחר
רחמים , ת"א  |  12.12.08
לכל התגובות