אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל, דניה סיבוס ומיזמים יתמודדו במכרז להקמת בית חולים באשדוד צילום: גדי קבלו

אפריקה ישראל, דניה סיבוס ומיזמים יתמודדו במכרז להקמת בית חולים באשדוד

החברות יקימו קונסורציום משותף בהתמודדות על המכרז שצפוי להתקיים ב-2009. הקומפלקס ישתרע על כ-100 אלף מ"ר בכניסה הדרומית לעיר. היקף ההשקעה בפרויקט נאמד בכ-300 מיליון שקל

15.12.2008, 16:19 | דותן לוי

חברת אפריקה ישראל, דניה סיבוס וחברת מיזמים יקימו קונסורציום משותף אשר יתמודד על המכרז להקמתו של בית החולים באשדוד, שצפוי להתקיים במהלך 2009.

מדובר בהקמה של בית החולים על קרקע של 70 דונם בכניסה הדרומית לעיר בסמוך לצומת עד הלום. הקומפלקס הרפואי ישתרע על כ-100 אלף מ"ר בנוי ויכלול כ-300 מיטות אישפוז. בנוסף, הזוכה במכרז יוכל להפעיל בתחומי בית החולים שירות רפואי פרטי בהיקף של 25% מהיקף הפעילות של בית החולים.

היקף ההשקעה בפרויקט נאמד בכ-300 מיליון שקל. הקונסורציום יחולק כך שאפריקה ישראל נכסים תחזיק ב-43.35% מבית החולים, דניה סיבוס תחזיק 15% וחברת מיזמים, אשר מייצגת את הגורם הרפואי, תחזיק ב-41.65%. המכרז יתבצע בכפוף לחוק בית חולים אשדוד להקמה והפעלה, שחוקק בשנת 2002 וקבע כי על הממשלה להוביל מכרז להקמת בית חולים על ידי הוצאת מכרז ליזמים שיבנו ויפעילו בשיטת BOO. במידה ולא יימצאו יזמים על הממשלה להקים בעצמה את בית החולים.

שני מכרזים לבית החולים כבר נכשלו בעבר כאשר הראשון נפסל ולשני לא ניגשה אף חברה. בין החברות אשר שמם הוזכר כמתעניינות במכרז וככאלה אשר התמודדותן נבחנה על ידי האוצר הן חברת אלקטרה נדל"ן, קופת חולים מכבי, ו"רפואה וישועה" – ארגון חסד חרדי של חסידי גור.

הקבלן יחיאל אבו, אשר מחזיק קרקעות הסמוכות לקרקע עליה יוקם בית החולים, לא ייגש למכרז אך בכוונתו להקים מתחם למגורים המשלב בתוכו מסחר.

המכרז יכלול שלב מיון מוקדם שיקבע האם החברה רשאית להתמודד במכרז ויבדוק את יכולת החברות לשמש כחברת תפעול וניהול של בית החולים. לדברי איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל ויו"ר דניה סיבוס, קבוצת אפריקה ישראל מייחסת חשיבות רבה להקמה של פרויקטים בתחומי ה BOT וה-BOO והינה אחת מהמובילות בישראל בהקמה והפעלה של פרויקטים מסוג זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות