אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלוביסטים שלחו את עובדי תקשוב להגן על הבעלים, משפחת לבנת צילום: אלכס קולומויסקי

הלוביסטים שלחו את עובדי תקשוב להגן על הבעלים, משפחת לבנת

משרד הלובינג "פוליסי" שלח את עובדי חברת תקשוב לכנסת, במטרה להשפיע על האוצר להזרים כספים לחברה

16.12.2008, 08:32 | שאול אמסטרדמסקי

בכירי האוצר הופתעו אתמול (ב') בישיבת ועדת הכספים כאשר כמה מעובדי חברת התקשורת הפרטית תקשוב נכחו בדיון בעניין הזרמת כספים להמשך פעילות החברה. מתברר כי אלה נשלחו על ידי משרד הלובינג "פוליסי", אותו שכרה החברה, בניסיון להפעיל לחץ על חברי הכנסת כדי שיאשרו העברת 11 מיליון שקלים מדי שנה מקופת המדינה לטובת המשך פעילות החברה.

עובדי תקשוב התפרצו במהלך הדיון בועדת הכספים, וניסו לשכנע את חברי הכנסת לדון בעניינם. הלוביסטים אף הפיצו בקרב חברי הוועדה מכתב מטעם העובדים. יתרה מכך, חלק מחברי הכנסת אף דרשו להכניס את הנושא באופן אינהרנטי לתוכנית ההאצה של האוצר. גם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, התייצב לימינם של העובדים.

תקשוב, המפעילה בצפון הארץ שירותי מוקד טלפוני עבור חברות שונות, התקשרה עם "פוליסי", בבעלות בוריס קרסני. תקשוב נשלטת בידי מייסדה, שי פרץ, ועל ידי משפחת לבנת, השותפה עם נוחי דנקנר בבעלות על אי.די.בי.

הממונה על התקציבים, רם בלינקוב, ציין שבחמש השנים האחרונות קיבלה החברה סבסוד בגובה 60-70 מיליון שקלים. "ביקשנו מהם את הדו"חות הכספיים אבל לא קיבלנו אותם", אמר. בלינקוב תקפה ח"כ שלי יחימוביץ' את מנכ"ל תקשוב: "זו בושה - הבאתם לכן את העובדים, ואתם מנצלים אותם. אתם חברה רווחית, ואין שום צורך אמיתי לפטר עובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
טלאול מעסיקה בצפון ללא תמיכה
איזו צביעות. אני עובד בטלאול, מתחרה של תקשוב שלא מקבלת כל תמיכה מהתמ"ת ובכל זאת מפעילה ברווחים הוגנים מוקדים המעסיקים מאות עובדים, בצפת ובטבריה. התערבות של המדינה לטובת חברה אחת, תפגע אנושות בעיקרון השיוויון! שורה תחתונה: ניתן לחיות, להעסיק ולהרוויח (קצת) גם בלי להוריד את המדינה על ברכיה.
עובד בטלאול , צפת  |  16.12.08