אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: שלוש חברות הגברה יצרו קרטל צילום: shutterstock

אישום: שלוש חברות הגברה יצרו קרטל

לפי כתב האישום, החברות בטי בם, קילים אלקטרוניקה ו-י. את צ. זילברבוים, חילקו ביניהן עבודות רחבות היקף

16.12.2008, 11:30 | איתי הר אור

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש אתמול כתב אישום נגד שלוש חברות הגברה ותאורה גדולות, ונושאי משרה בכירים בהן, על ביצוע עבירות קרטל והסדרים כובלים. מדובר בחברות בטי בם, קילים אלקטרוניקה ו-י. את צ. זילברבוים. לפי כתב האישום, היה ביניהן הסדר משנת 2004, לפיו יחלקו ביניהן עבודות רחבות היקף.

כמו כן, לפי כתב האישום החברות נמנעו מלהתחרות על ביצוען של עבודות פרטניות. כך, חברת בטי בם הסכימה עם י. את צ. זילברבוים שלא להתחרות על ביצוע עבודות ההגברה והתאורה במיסת האפיפיור שנערכה בשנת 2002.

עוד נטען כי בטי בם הסכימה עם קילים אלקטרוניקה שלא להתחרות על מתן שירותי הגברה ותאורה באירוע פתיחת הגנים הבהאים בחיפה בשנת 2001, וכי החברו תיאמו ביניהן את המחירים שיוצעו עבור ביצוע העבודות.

בנוסף הואשמה בטי בם כי בשנת 2001 היתה צד להסדר כובל עם חברת הגברה אחרת, לפיו היא שתתפעל את המופע המשותף של ריטה ורמי קליינשטיין. על פי האישום, התמורה לאי התחרות היתה הסכמתה של בטי בם לשלם סכום כסף לחברה השנייה, ולהימנע מתפעול מופע היחיד של רמי קליינשטיין.

עוד מואשמת בטי בם בניסיון למנוע תחרות על תפעול המופע של אחינועם ניני ולהקת מיומנה, שנערך במסגרת משחקי הפיינל-פור בתל אביב ב-2004.

עו"ד חיים משגב, המייצג את בטי בם ואת בעליה, מירון רייכטמן, מסר בתגובה כי "כתב האישום הוא חסר בסיס אמיתי. זה כתב אישום שמוכיח שברשות להגבלים עסקיים יושבים אנשים משועממים. אין בכתב האישום משהו שדומה לקרטלים הגדולים שפוגעים במיליוני אנשים".

עוד מסר עו"ד משגב כי "בטי בם זו חברה שהוקמה בשנות ה-70. זו חברה עם הרבה מאוד ותק והרבה מאוד ניסיון, ופשוט רודפים אותם. לפעמים יש מצב שצריכים הרבה ציוד, ואז יש שיתוף פעולה בין החברות, אבל לבוא להגיד על בטי בם שהיא יצרה קרטל, זה בלתי נסבל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות