אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלנים: הממשלה לא תרמה כלל לקידום ענף הבנייה צילום: גלעד קוולרצ'יק

הקבלנים: הממשלה לא תרמה כלל לקידום ענף הבנייה

מסקר שנערך בקרב 350 קבלנים עולה עוד כי חלקם תומכים בקידום פרויקטים של תמ"א 38 בתל אביב וביישום תוכניות פינוי בינוי

16.12.2008, 17:00 | דותן לוי

74% מהקבלנים סבורים כי הממשלה לא תרמה כלל לקידום ענף הבנייה. כך עולה מסקר שערך ארגון הקבלנים והבונים של תל אביב בקרב 350 חברי הארגון בתחילת דצמבר. מהסקר עולה כי 15% אף סבורים כי הממשלה הרעה את המצב, ואילו רק 8% מבין הקבלנים מציינים לטובה את פעילותה בתחום בשלוש השנים האחרונות.

עוד עלה כי 28% סבורים שהמדינה צריכה להקצות הלוואות מסובסדות לעסקים. אחוז זהה, 28%, סבור כי הפתרון נעוץ בהשקעה בתשתיות.

הקבלנים התבקשו להתייחס בסקר גם לבחירתו מחדש של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. 66% מהקבלנים סבורים כי בחירתו של חולדאי לא תשפיע כלל על שוק הנדל"ן בעיר. 26% סבורים כי לבחירתו של חולדאי תהיה השפעה חיובית על שוק הנדל"ן בעיר. רק 3% סבורים כי לבחירתו יש היבט שלילי.

לקבלנים יש גם המלצות לחולדאי לקראת המשך כהונתו. 38% מהקבלנים סבורים כי העירייה צריכה לפעול לפישוט הליכי תכנון ובנייה. 31% סבורים שיש לקדם פרויקטים של תמ"א 38 בעיר, ואילו 21% סבורים כי יש להתמקד ביישום תוכניות פינוי בינוי.

יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בתל אביב, אבנר לוי, אמר בתגובה כי "התוצאות  מראות שעל הממשלה לפעול בהקדם ולבצע את ההצעות שעלו במשאל על ידי ציבור הקבלנים, בין אם בהעמדת הלוואות מסובסדות, בין אם בהעמדת קווי אשראי או ערבויות לבנקים ובין אם בהשקעה בתשתיות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות