אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוד'יס הורידה את דירוג חוסנו הפיננסי של בנק הפועלים צילום: יונתן בלום

מוד'יס הורידה את דירוג חוסנו הפיננסי של בנק הפועלים

לפני שעה קלה הודיעה חברת הדירוג העולמית מוד'יס על הורדת הדירוג של כתבי ההתחייבות הנדחים של בנק הפועלים והכניסה את שאר הבנקים לרשימת מעקב

16.12.2008, 17:55 | רונית גודמן

סוכנות הדירוג העולמית מודי'ס הורידה היום (ג') את דירוג הבנק ודירוג חוסנו הפיננסי של בנק הפועלים לרמה של C-. חברת הדירוג הכניסה לרשימת מעקב את ארבעת הבנקים האחרים.

עם סיום סגירת המסחר בבורסה בתל אביב, הודיעה מוד'יס גם על הורדת הדירוג של כתבי ההתחייבות הפיננסיות ארוכות הטווח של בנק הפועלים בשתי דרגות, מ-Aa3 ל-A1.

בתוך כך, מתכוונת מוד'יס לעקוב אחר הפקדונות ארוכי הטווח והפקדונות במטבע זר של ארבעת הבנקים, מתוך חשש שמא בעתיד יירד הדירוג. דירוג כתבי ההתחייבויות נשאר עדיין ברמה הנוכחית.

מבנק הפועלים נמסר, כי "הורדת הדירוג עליה הכריזה מוד'יס אינה משקפת את מצבו הנוכחי והעתידי של הבנק, מאחר ונעשתה בהסתכלות לאחור על נתונים שהשתנו באופן מהותי. באפריל 2008 הכריזה מוד'יס על בחינת הדירוג של הבנק, כאשר באותו מועד היו לבנק חשיפות לשוק האג"ח. תהליך בחינת הדירוג הסתיים רק היום, אלא שמאז נקט הבנק במס' צעדים שהקטינו את חשיפתו למשבר העולמי".

"לאור זאת" הוסיפו בבנק, "אנו סבורים, כאמור, כי ההחלטה להורדת הדירוג אינה משקפת את מצבו הנוכחי והעתידי של בנק הפועלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה צופן העתיד הקרוב לבנק הפועלים
ממש מפחיד הן הנתון שבעקבותיו הורד הדרוג לבנק הפועלים והן ה"תשובה" של הבנק שאינה הולמת מערכת כמו בנק, ויוצאת מתוך הנחה שאפשר במילים והסברים שאמורים להבדק. מה אמור לעשות המשקיע הפרטי? איזה הד ופרסום יהיו להורדה מחר בעיתונים הכלכליים או שיצליחו בבנק להמעיט בערכן?נא שקיפות והסבר מלא למצב הבנק. אין ספק שאם דברים השתנו לטובה כפי שאתם אומרים אזי חב' הדירוג במהרה תתקן אם יש מה?.....
ליאה , ת"א  |  16.12.08
לכל התגובות