אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: המגזר הציבורי ירכוש קטנועים חשמליים

בלעדי: המגזר הציבורי ירכוש קטנועים חשמליים

לכלכליסט נודע כי במסגרת הפיילוט יסופקו קטנועים למשטרת ישראל ולמינהל הרכב כבר בשבועות הקרובים

18.12.2008, 08:26 | ליאור גוטמן ותומר הדר

מינהל הרכב הממשלתי החליט לאחרונה להוסיף לצי הרכב שבבעלותו גם כלי רכב חשמליים - כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת הפיילוט יסופקו הקטנועים הראשונים למשטרת ישראל ולמינהל הרכב כבר בשבועות הקרובים. הקטנועים החשמליים ייובאו על ידי גלובל אקו, חברה־בת של גרנית הכרמל המתמחה ביבוא ובשיווק של כלי רכב חשמליים שנטענים מרשת החשמל הארצית.

לדברי מקורב למינהל הרכב, עם סיום תקופת הפיילוט תישקל גם אפשרות להרחיב את היקף רכישת כלי הרכב החשמליים, כדי לספק מענה לגופים שזקוקים לרכב קטן למשימות עירוניות כגון פיקוח על חניה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", גלובל אקו נמצאת במגעים ליבוא מכוניות חשמליות זעירות מתוצרת Think הנורבגית כבר בתחילת השנה הבאה, כך שנראה שהפיילוט עם מינהל הרכב הממשלתי יכלול בעתיד גם מכוניות. במינהל הרכב הממשלתי מקווים שהפיילוט יעזור לצמצם את הוצאות הדלק השנתיות, הנאמדות ב־380 אלף ליטר בנזין מדי חודש.

עוד נודע ל"כלכליסט" שנחתמו מכרזים למכוניות ההיברידיות ולרכבי השטח החדשים. באחרונה הוחלט על רכישתן של עשרות מכוניות היברידיות מדגמי טויוטה פריוס והונדה סיוויק היבריד, ושל מספר דומה של מכוניות כביש־שטח עבור זרועות הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות