אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפיצת שמועת הבמבה: אני מתנצלת

מפיצת שמועת הבמבה: אני מתנצלת

המהנדסת מ-HP שהפיצה את השמועה לפיה חטיף במבה גרם לתמותת תינוקות שלחה מייל, בו היא התנצלה על דבריה. החברה הודיעה לעובדיה שהיא תתייחס למקרה בחומרה

18.12.2008, 14:48 | ארז רונן, ynet

שמועה שהתחילה בשולחנה של מהנדסת בחברת HP, וטענה שחטיף "במבה" של אוסם גרם לתמותת תינוקות, הצליחה לשגע מדינה שלמה, ואף גרמה למשרד הבריאות לפרסם הודעה רשמית לפיה השמועה שקרית. מכתב נוסף ששלחה המהנדסת, בו היא מתנצלת על מעשיה, הגיע לידי ynet.

האלוף שמועתי המייל שהפיל את אסם מייל שקרי בדבר קשר בין מות התינוקות לבין במבה של אסם צבר היום תפוצה ואף הביא לירידה זמנית בערך המניה. בעידן האינטרנט שמועות מתפשטות במהירות האור והתגובות צריכות להיות זריזות בהתאם גלי ברגר, תגובה אחתלכתבה המלאה

 

"השמועות שהפצתי חסרות כל שחר"

 

במכתב, שנשלח בשעות הערב, כתבה המהנדסת: "בהמשך למיילים ששלחתי אליכם מוקדם יותר היום, אני מבקשת לעדכנכם שמשרד הבריאות הודיע לפני זמן מה שהשמועות על הקשר בין תחלואת התינוקות לבין במבה של אסם הינן חסרות כל שחר. כמו כן, נראה שגם המידע שפרסמתי קודם לכן, ביחס לסופר-פארם היה חסר כל יסוד.

אני מתנצלת אם המיילים ששלחתי מוקדם יותר היום גרמו למישהו נזק או עוגמת נפש. אם וככל שכך קרה, לא זו היתה כוונתי. אם וככל שהרחבתם תפוצה למיילים הקודמים שלי, אבקש שתפיצו לאותם נמענים גם את ההודעה הזו."

 

המייל שחולל בהלה

המייל הראשון נשלח בשעות הצהריים, בו כתבה העובדת כי "התגלה כי מקרי המוות שקרו לאחרונה לתינוקות קשור לבמבה אסם". כעשרים דקות מאוחר יותר, היא שלחה מייל נוסף, בו פירטה: "דוד שלי עובד בסופר פארם כרוקח, התקשרו אליו הבוקר וביקשו ממנו להוריד במיידית את כל הבמבה מהמדפים".

ההודעות נשלחו לתפוצת החברה כולה, למעלה מ-800 איש, והופצו במהירות אל מחוץ לשרתי הדואר של החברה.

החברה תתייחס למקרה בחומרה

העובדה שמקור השמועה בחברת HP גרם להנהלת החברה להוציא מכתב חריף לכל העובדים, המגנה את המקרה. המכתב נשלח בשעות אחר הצהריים, וציין כי המכתב המקורי שהפיץ את השמועה השפיע בצורה משמעותית על עסקיה של HP בישראל, ושהחברה הולכת להתייחס אליו בחומרה.

"שימו לב לכך ששימוש במשאבי החברה לצורך צרכים פרטיים, כמו שנעשה במקרה כזה, הוא אסור בהחלט. כל תקשורת שכזאת דרך ערוצים תאגידיים של HP היא הפרה של קוד ההתנהגות העסקי של HP."

חברת אסם, מסרה אתמול אחר הצהריים כי "מדובר בשמועות מופרכות וחסרות אחריות", והפנתה את הפונים אליה להודעה של משרד הבריאות בנושא. אסם הודיעה כי בכוונתה להגיש תלונה למשטרה ולדרוש קיום חקירה בנושא השמועה, שהסבה לה נזק כלכלי: בעקבות השמועה, איבדה מניית החברה אחוז אחד בבורסה לניירות ערך בתל-אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
השתתפות ברוחים ובההפסדים של מנית אוסם
מניית אוסם ירדה בערב בשמועהב-6 אחוזים, ולבסוף התאזנה לירידה של 1 אחוז בלבד . ולכן באם אוסםתלונן כי נגרם נזק למניה שלה כתוצאה מהשמועה , תהייה אפשרות למפיצה הידיעה לטעון כי בסך הכל לא נגרם נזק של מוניטין לחברה או נזק מנייתי כי : א. משרד הבריאות יצא מייד בהצהרה שאין קשר לתמותה ולבמבה של אוסם ב. המניה התאוששה מהרה וחזרה למצבה קודם השמועה . החברה רק התפרסמה שמוצריה אמינים ולכן באם החברה טטען על הפסדים שלא נבדקו דיים , תבוא המהנדסת וטטען בעוד X חודשים שהמניה עלתה וכפי שמבקשים ממנה להשתתף בהפסדים היא דורשת לשתפה גם ברווחים העתידיים כח המונטין והפרסומת החזירו את המנייה לריוחיות והמוטין אפילו גבוה יותר . משה
nav , מרכז  |  19.12.08
לכל התגובות