אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי: עדיפות להשקעה באגרות חוב ממשלתיות על פני הקונצרניות צילום: עמית שעל

לאומי: עדיפות להשקעה באגרות חוב ממשלתיות על פני הקונצרניות

להערכת כלכלני הבנק בתקופה הקרובה ימשיך המסחר באפיק הקונצרני להתנהל במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים

19.12.2008, 12:30 | רונית גודמן

כלכלני לאומי אומרים כי לנוכח החרפת משבר הנזילות בעולם ובשל ההאטה בצמיחה המקומית, הפוגעים כיום בפעילות הסקטור העסקי, יש לתת עדיפות להשקעה באגרות החוב הממשלתיות על פני אלו הקונצרניות. הם מסבירים כי כיום נותנים המשקיעים משקל משמעותי לגורמים העלולים להקשות על החברות לצלוח את המשבר: קיפאון ההנפקות בשוק ההון, הקשחת מתן האשראי על ידי המערכת הבנקאית, פתיחת מרווח הסיכון והרעה בסביבה העסקית.

כמו כן, מסבירים בלאומי, למרות שכיום עומדות הציפיות האינפלציוניות הקצרות הנגזרות משוק ההון ברמה הנמוכה מזו הצפויה בפועל ובשל הצפי למספר מדדים קרובים אפסיים, עדיין קיימת עדיפות לאפיק השקלי על פני זה הצמוד.

בלאומי מעריכים כי על רקע הצפי להמשך הפחתת הריבית במשק המקומי ניתן לשמור על מח"מ בינוני-ארוך ברכיב השקלי בתיק (מח"מ של 4-7 שנים). למשקיעים באפיק הצמוד, קיימת עדיפות להשקעה באגרות חוב בעלות טווח בינוני (מח"מ של 5-7 שנים).

להערכת כלכלני לאומי, בתקופה הקרובה ימשיך המסחר באפיק הקונצרני להתנהל במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, שתושפע בעיקר מהמשך ההתפתחויות בשווקים בעולם וממצבן הפיננסי של החברות המנפיקות ויכולת הגיוס שלהן. לפיכך, בחברות המאופיינות ברמת מינוף גבוהה הסיכון עדיין גבוה ואחזקה באגרות אלו אינה מתאימה כיום ללקוחות סולידיים וללקוחות שיידרשו לכספם בטווח הקצר.

 

בנוגע לנושא המניות מעריכים כלכלני לאומי כי חברות רבות נסחרות במחירים המשקפים ערך נמוך מערכן הכלכלי, כך שמשקיעים בעלי אופק השקעה ארוך טווח יוכלו למצוא ניירות ערך במחירים מעניינים. מנגד, הם אומרים, בשל התנודתיות הרבה, אין השוק מתאים ללקוח שונא סיכון או לזה שיידרש לכספו בטווח הקצר. התנהגות השוק המקומי בטווח הקצר תושפע מנתוני מאקרו ומיקרו שהשפעת ההאטה העולמית ניכרת בהם וכן מעוצמת הפחד בשווקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות