אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת קרדן: אושר הזיכוי ממרבית האישומים של היו"ר גרינפלד צילום: עמית שעל

פרשת קרדן: אושר הזיכוי ממרבית האישומים של היו"ר גרינפלד

עם זאת בית המשפט המחוזי ביטל את הזיכוי מעבירות הנוגעות לשימוש במידע פנים בנוגע לתוכנית איחוד ההון; התיק הוחזר לבית משפט השלום

21.12.2008, 13:42 | איתי הר אור

בית המשפט המחוזי בת"א ביטל לפני זמן קצר (א')  את זיכויו של יוסי גרינפלד, יו"ר קרדן, באחד האישומים נגדו. המחוזי אישר את זיכויו של גרינפלד מכל העבירות של שימוש במידע פנים הנוגעות לעסקת האחזקות המשותפות, אך ביטל את הזיכוי בעבירות הנוגעות לתוכנית איחוד ההון שהיו לקרדן לפני כעשר שנים.

בית המשפט המחוזי החזיר לבית משפט השלום את התיק כדי לקבוע האם יש להרשיע את גרינפלד בעבירות של שימוש במידע פנים הנוגע לתוכנית איחוד ההון, אשר בוצעו מחודש אוגוסט 1998 ואילך.

עם זאת, הבהיר נשיא ביהמ"ש המחוזי, השופט אורי גורן, כי אין הכוונה לאפשר הבאת ראיות נוספות ואף לא הבאת טיעונים נוספים, אלא אך ורק השלמה של פסק הדין בנושא זה על סמך הראיות הקיימות. ביהמ"ש השאיר על כנו את זיכוים (מחמת הספק) של גרינפלד ורכטר מן האזהרות של תרמית בקשר לניירות ערך.

בתחילת 2008 זיכה בית משפט השלום בתל אביב את הנאשמים יוסף גרינפלד, יצחק גרוסמן ואיתן רכטר, מעבירות ניירות ערך. ב-1998 הואשמו השלושה כי עשו שימוש במידע פנים הנוגע לתוכניות רה-ארגון של חברת קרדן. על פי האישום, גרינפלד, שהיה יו"ר הדירקטוריון של קרדן, וגרוסמן, דירקטור ושותף לשליטה בחברה, עשו שימוש במידע שהיה עתיד להעלות במידה ניכרת את ערך המניות, וזאת באמצעות ביצוע סדרת רכישות של מניותיה ב-27 מיליון שקל.

גרינפלד יוצג בידי עוה"ד ד"ר יעקב וינרוט וישראל ולנרמן, גרוסמן יוצג בידי עו"הד דן שינמן ונווית נגב ורכטר יוצג בידי עוה"ד פרופ' קנת מן ויוסי אברהם.

סניגורו של איתן רכטר, פרופ' קנת מן, מסר בסוף הדיון: "שמחנו מאוד שביהמ"ש אישר את הזיכוי של רכטר בכל הקשור לאישום שהוגש נגדו. הגיע סוף לפרשה שנמצאת בביהמ"ש יותר מדי זמן".  עוד הוסיף מן: "יש להביא לטיפול בתיקים אלה במועד קצר יותר שהרי נגרם נזק קשה לכל מי שצריך לעמוד ממול במשך כל כך הרבה זמן".

סניגורו של גרינפלד, עו"ד ישראל ולנרמן, מסר ל"כלכליסט": "ביהמ"ש דחה את הרוב המכריע של הערעור, אישר את הזיכוי של גרינפלד בעבירה של תרמית בניירות ערך ומרבית פרטי האישום שקשורים לשימוש במידע פנים. אנו סמוכים ובטוחים שבית משפט השלום יחזיר את זיכויו על כנו לאחר שיתקיים דיון נוסף בביהמ"ש השלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות