אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: חברת יהלומים ראשונה נסגרת ומפטרת עשרות עובדים צילום: shutterstock

בלעדי: חברת יהלומים ראשונה נסגרת ומפטרת עשרות עובדים

ל"כלכליסט" נודע כי חברת יהלומי צבי אור, שבבעלות צביקה גל, סגרה בסוף השבוע את שעריה אחרי שצברה חוב של 3.5 מיליון דולר לשני בנקים ולגופים שונים בבורסה

22.12.2008, 06:58 | נעמה סיקולר

קריסה ראשונה של יצרן יהלומים גדול בישראל. ל"כלכליסט" נודע שחברת יהלומי צבי אור, שבבעלות צביקה גל, סגרה בסוף השבוע את שעריה אחרי שצברה חוב של 3.5 מיליון דולר לשני בנקים ולגופים שונים בבורסה. עשרות עובדי החברה בבורסה ובמפעל הליטוש בנתניה פוטרו ונסגרו משרדים בניו יורק. גורמים בבורסה אמרו אתמול שהחברה הסתבכה בין היתר בהשקעות נדל"ן כושלות. הירידה בביקוש העולמי ליהלומים, בעקבות המשבר הכלכלי, הקשתה על החברה למכור מלאי כך שאינה יכולה לפרוע את התחייבויותיה.

בשיחה עם "כלכליסט" הגדירו הגורמים בבורסה ליהלומים את סגירת צבי אור מכה קשה לענף. "כולנו חשים בהאטה ומתקשים למכור אבל אם הייתי צריך להמר מי תהיה החברה הראשונה שתקרוס, לא הייתי מצביע על צבי אור", אמר יהלומן. "זו אחת החברות שנחשבו לסולידיות, וההסתבכות שלה מפתיעה מאוד". החשש שמשמיעים הסוחרים הוא מסחיפה כללית בענף. קריסת צבי אור, הפועלת כבר יותר מ־20 שנה, עלולה כעת להביא להפסקת פעילות של עוד עשרות יהלומנים קטנים. כבר אתמול דיווחו 7–10 יהלומנים שייאלצו לסגור את שורותיהם בעקבות קריסת חברת צבי אור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות