אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין הפחיתה ריבית בפעם החמישית צילום: בלומברג

סין הפחיתה ריבית בפעם החמישית

הריבית במדינה תרד ב-0.27% לרמה של 5.31% החל ממחר, כך הודיע הבנק המרכזי. הבנק המרכזי מוריד גם את דרישות הרזרבות (הלימות ההון) מהבנקים במדינה, לאחר שמאז השנה שעברה הדרישות האלה הועלו בהדרגה כדי למנוע התחממות יתר בשוק

22.12.2008, 16:53 | בלומברג
כפי שציפו רבים, הבנק המרכזי של סין הלך הערב בעקבות הפד האמריקאי והפחית את הריבית במדינה בפעם החמישית בתוך שלושה חודשים, בניסיון להמריץ מחדש את הכלכלה. הריבית במדינה תרד ב-0.27% לרמה של 5.31% החל ממחר, כך הודיע הבנק המרכזי.

הספקולציות בשווקים אומרות שהורדת הריבית ככל הנראה תלווה בהודעה על חבילת תמריצים נוספת לכלכלה עליה תודיע ממשלת סין בקרוב. הממשלה כבר אישרה חבילת תמריצים בהיקף של 586 מיליארד דולר בסוף נובמבר, אך מאז חלה הרעה בנתונים הכלכליים ובתחזיות הצמיחה, והייצוא הסיני צנח.

הצמיחה בסין בשנה הבאה תהיה כנראה האיטית ביותר מזה 20 שנה לפחות, והממשלה מנסה לנקוט בכל האמצעים כדי לחזור לצמיחה מואצת, שתייצר מקומות עבודה. "מדיניות מוניטרית כמו הורדת ריבית משחקת עכשיו תפקיד משני לצד ההצגה העיקרית: תמריצים פיסקליים", אמר סטפן גרין, ראש מחלקת המחקר של סטנדרד צ'רטר בשנגחאי.

הבנק המרכזי מוריד גם את דרישות הרזרבות (הלימות ההון) מהבנקים במדינה, לאחר שמאז השנה שעברה הדרישות האלה הועלו בהדרגה כדי למנוע התחממות יתר בשוק. דרישת הרזרבה תורד ל-15.5% מכלל ההלוואות עבור בנקים גדולים ו-13.5% עבור בנקים קטנים יותר. על פי גרין, הדבר ישחרר לשוק עוד 300 מיליארד יואן שיוכלו לשמש להלוואות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות