אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המניה צונחת, אך קרניבל קורפ מתכננת רכישות נוספות צילום: בלומברג

המניה צונחת, אך קרניבל קורפ מתכננת רכישות נוספות

לדברי הבעלים של חברת השיט הגדולה בעולם "לא נשלול רכישת שחקנים קטנים וחלשים מאיתנו בשוק"

23.12.2008, 08:15 | ענת ציפקין

"לא נשלול רכישת שחקנים קטנים וחלשים מאיתנו בשוק", כך אמר מיקי אריסון, המנכ"ל, היו"ר והבעלים של קרניבל קורפ, חברת השיט הגדולה בעולם השולטת על מחצית משוק שיט התענוגות העולמי, לאחר פרסום דו"חותיה של החברה לרבעון הפיסקאלי הרביעי שהסתיים בנובמבר. "כמו לאחר הפיגוע במגדלי התאומים, ישנן תקופות שבהן נוצרות הזדמנויות בלתי צפויות", אמר אריסון, והוסיף כי מצבן של חברות שיט התענוגות תלוי בעיקר במשך הזמן של המיתון.

קרניבל קורפ, הנסחרת בוול סטריט לפי שווי שוק של כ־19.6 מיליארד דולר (לאחר שמנייתה צנחה מתחילת השנה ב־45%), סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 371 מיליון דולר לעומת 358 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות הסתכמו ב־3.3 מיליארד דולר, עלייה של 6.4% לעומת הרבעון המקביל.

במהלך 20 השנים האחרונות רכשה קרניבל שחקנים ראשיים בזירה שבה היא פועלת, כולל החברות פרינסס, הולנד אמריקה וקונרד. עם זאת, אם תחליט קרניבל לבצע רכישות נוספות, עלול היקף השליטה הרחב שלה להיות בעוכריה מבחינת מגבלות רגולטוריות. כיום מפעילה החברה כ־88 ספינות שיט, ו־17 ספינות נוספות אמורות להירכש בשנים 2012–2009. "כפי הנראה נממן את רכישת הספינות החדשות מההון העצמי שלנו" הוסיף אריסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות