אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי ההשקעות אלטשולר-שחם ופרפקט במגעים מתקדמים למיזוג פעילות הגמל צילום: עמית שעל

בתי ההשקעות אלטשולר-שחם ופרפקט במגעים מתקדמים למיזוג פעילות הגמל

לאחרונה התקיימו מגעים למיזוג בין אלטשולר-שחם לבית ההשקעות פריזמה, שבבעלות קרן מרקסטון. כעת תתמזג פעילות הגמל של אלטשולר בהיקף של 4.6 מיליארד שקל עם פעילות פרפקט, שהיקף נכסי הגמל שלה עומד על כ-2.5 מיליארד שקל

23.12.2008, 17:56 | הדר רז

בית ההשקעות אלטשולר-שחם, בבעלות גילעד אלטשולר וקלמן שחם, ובית ההשקעות פרפקט, בבעלות דני ברנר, מנהלים מו"מ למיזוג פעילות הגמל והפנסיה של שתי החברות. בעקבות המיזוג יגיע היקף הנכסים המנוהלים של שתי החברות לכ-7 מיליארד שקלים. את פעילות הגמל של אלטשולר שחם, שהיקף נכסיה הוא כ-4.6 מיליארד שקל, מנהל אשר דורון. היקף הנכסים של פעילות הגמל של פרפקט הוא כ-2.5 מיליארד שקל.

בחודש יוני 2008 פרש קלמן שחם מתפקידו כמנכ"ל משותף, ומאז משמש בנו רן מנכ"ל משותף לצדו של גילעד אלטשולר. החברה מנהלת תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות נאמנות בהיקף של כ-10 מיליארד שקל. לאחרונה התקיימו מגעים למיזוג בין אלטשולר-שחם לבית ההשקעות פריזמה שבבעלות קרן מרקסטון.

היקף הנכסים של בית ההשקעות פרפקט עומד על כ-3 מיליארד שקל, בעיקר בתחום הגמל. בחודש יולי הושלמה עסקת מכירת השליטה בבית ההשקעות מאנטר הולדינגס לחברת קמור, שבשליטת דני ברנר.

ברנר ניסה תחילה לרכוש באופן אישי את האחזקות מאנטר הולדינגס תמורת 41 מיליון שקל, אולם לא הצליח לקבל מימון לעסקה. בסופו של יום מכרה אנטר הולדינגס את האחזקה תמורת 30 מיליון שקל, במהלך שנתפס כהתגייסות של דני ברנר לטובת עמית ברגר, בעליה של אנטר הולדינגס.

ברנר מסר בעבר, כי הוא רואה ברכישה הזדמנות עסקית בשוק צומח, מאחר שפרפקט הגיעה להיקף נכסים מנוהל של כ-3 מיליארד שקל, וניסיונה העשיר עשוי לסייע להמשך צמיחת החברה.

מאלטשולר שחם נמסר בתגובה, כי "המיזוג מחבר בין יכולות ניהול ההשקעות והמותג אלטשולר-שחם לבין יכולות השיווק של פרפקט שוקי הון. החברה המשותפת תוחזק על ידי אלטשולר-שחם ופרפקט שוקי הון ביחסים שייסגרו במהלך המו"מ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות