אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אחרי פיצוץ עסקת ישראלום מתברר - מעריך השווי קיים קשר עסקי עם עובדת לשעבר צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי: אחרי פיצוץ עסקת ישראלום מתברר - מעריך השווי קיים קשר עסקי עם עובדת לשעבר

לכלכליסט נודע כי מעריך השווי של חברת ישראלום, ירון ספקטור, הקים חברה עם מירב גולד - דירקטורית לשעבר בחברה

25.12.2008, 07:40 | גולן חזני

דיווח לקוני של חברת הנדל"ן ישראלום, שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר, מרמז על מצב בעייתי לכאורה הקשור בהערכות השווי שצירפה ישראלום לעסקת בעלי העניין שביקשה לאשר באסיפת בעלי המניות בנובמבר.

לפי הודעת החברה התקיימו קשרים עסקיים בין נותן הערכת השווי לבין נושא משרה לשעבר אצל בעלי השליטה. נושא המשרה האמור לא הועסק מעולם בישראלום, ובמועד אישור העסקה לא הועסק אצל בעלי השליטה כלל (גם לא בחברה אחרת).

ל"כלכליסט" נודע שנושאת המשרה לשעבר היא מירב גולד, שהיתה מנכ"לית חברת היכל הנר מבאר שבע, שבשליטת ברונפמן ופישר. עד ספטמבר האחרון היתה גולד גם דירקטורית בחברה. גולד הקימה חברה עם השמאי ירון ספקטור, שהעמיד הערכות שווי לישראלום בעסקת בעלי העניין.

בסופו של דבר לא אושרה העסקה - ישראלום ביקשה להעביר שלושה נכסים, שניים בבאר שבע ואחד בראשון לציון, מבעלותם הפרטית של ברונפמן ופישר לחברה הציבורית פאפאס תעשיות שבשליטתם.

הערכת השווי של ספקטור היתה גבוהה ביותר מ־80% מהערכת שווי קודמת של שמאי אחר, עודד האושנר, שניתנה בתחילת השנה. ספקטור, שהיה "שמאי הבית" של ישראלום עוד לפני שהשליטה בה נרכשה בידי ברונפמן ופישר, אמר בזמנו ל"כלכליסט" שהשווי שקבע אינו גבוה מדי.

ישראלום דיווחה כי בהצבעת בעלי המניות בנובמבר התקיים רוב בין בעלי המניות בעניין אישור העסקה. חמישה ימים אחר כך, אחרי פניית רשות ני"ע, התברר ששניים מהמצביעים בעדה הם בעלי עניין אישי באישור העסקה, אף שבתחילה סווגו כנעדרי עניין אישי. עם שינוי הסיווג העסקה לא אושרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות