אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אי.אי.אר במו"מ להכנסת שותף לפעילות ברוסיה צילום: מאיר פרטוש

בלעדי: אי.אי.אר במו"מ להכנסת שותף לפעילות ברוסיה

השותף ישקיע 2 מיליון דולר תמורת 1% מהמניות. העסקה משקפת לחברה שווי של 200 מיליון דולר

25.12.2008, 07:40 | גולן חזני

אחרי כישלון השיחות מול משקיע מקזחסטן שביקש לרכוש 10% מחברת מיחזור האשפה אי.אי.אר (EER) לפי שווי של 240 מיליון דולר, מגבשת החברה עסקה אחרת, קטנה יותר, עם משקיע מרוסיה.

ל"כלכליסט" נודע כי חברה ממוסקבה מנהלת מו"מ מתקדם להשקעה של 2 מיליון דולר באי.אי.אר, לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר. המשקיע יקבל 1% ממניות החברה ונוסף על כך הוא אמור לקבל גם רישיון לבלעדיות בייצוג החברה בכל רחבי רוסיה.

אי.אי.אר תפעל ברוסיה באמצעות חברה־בת חדשה, אי.אי.אר רוסיה, שכבר רשומה ברוסיה ושבה יחזיק המשקיע החדש ב־50% מהמניות. אי.אי.אר עצמה תחזיק ב־50% הנותרים.

החברה־בת כבר מנהלת מגעים להקמת ארבעה מתקנים לטיפול בפסולת ביתית בהשקעה של 50 מיליון דולר לכל מתקן.

המשקיע החל בגיוס משקיעים נוספים להקמת הפרויקט המרובע, כשבנייתו תהיה בשיטת BOT ויהיו חברות בו זכייניות פינוי האשפה הנוכחיות באזור.

עוד נודע כי השותף החדש ביקש שלא לפרסם את דבר קיומה של העסקה עד לביצוע התשלום הראשון, מיליון דולר, שאמור להתבצע בפברואר. המשקיע התחייב בפני אי.אי.אר להקים לפחות ארבעה מתקנים.

במקביל מנהלת אי.אי.אר מו"מ להקמת מתקן לטיפול בפסולת רפואית בכפוף לאישורי הממשלה הרוסית. אי.אי.אר, שפיתחה טכנולוגיה מיוחדת בתחום סילוק הפסולת העירונית באמצעים ירוקים, נחשבה למבטיחה ביותר בפורטפוליו של בעלי השליטה, יצחק שרם ויאיר פודים.

בשנים 2007–2004 בוצעו בה גיוסים לפי שווי של 80–60 מיליון דולר, ולקראת סוף 2007 בוצעו שלושה גיוסים נוספים לפי שווי של 135–130 מיליון דולר, שבהם השתתפו בעלי המניות.

שרם ופודים מחזיקים ב־12% ממניות החברה באמצעות שרם פודים גרופ ושרם פודים טכנולוגיות, ואותן הם מבקשים למכור בקרוב לחברת גרינסטון, שגם בשליטה בה הם שותפים, ואשר מחזיקה בכ־20% ממניות אי.אי.אר. משה שטרן נשיא אי.אי.אר סירב לאשר או להכחיש את הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות