אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אלעזרא שוקל הסדר פריסת תשלומים צילום: עמית שעל

בלעדי: אלעזרא שוקל הסדר פריסת תשלומים

אלעזרא נערך למצב שבו בית המשפט יתן צו מניעה קבוע נגד השלמת עסקת אלבר-הכשרה, ולקראת האסיפה הקרובה מחזיקי האג"ח של הכשרה הוא שוקל להציע הסדר פריסת תשלומים

24.12.2008, 21:19 | רחלי בינדמן

אלי אלעזרא, בעל השליטה בחברת הליסינג אלבר, נערך למצב בו לא יוכל לעמוד בפרעון קרן אגרות החוב של הכשרה החזקות ביטוח שבשליטתו שצפוי בסוף החודש, בהיקף של 60 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

אלעזרא בונה תוכנית חירום למצב שבו שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, ימנע את השלמת העסקה שתפר אלעזרא ואשר נועדה לגייס את הכסף הדרוש לפרעון קרן האג"ח של הכשרה, יציע אלעזרא לבעלי האג"ח של הכשרה הסדר פריסת תשלומים מחודש.

במסגרת ההסדר שעל הפרק, התשלום הראשון בסך 15 מיליון שקל (כנראה באמצעות משיכת דיבידנד מחברת הליסינג שבבעלותו אלבר) ישולם למחזיקי האג"ח בינואר הקרוב. היתרה, בהיקף של כ-45 מיליון שקל, תשולם בפריסה של 4 שנים.

אלעזרא עשה כל מאמץ כדי לעמוד בתשלום האג"ח הקרב של הכשרה החזקות. במסגרת נסיונו לכבד את התחייבויותיו תפר עסקה במסגרתה אמורה חברת הליסינג אלבר שבבעלותו לרכוש 38% מחברת הכשרה החזקות תמורת 39 מיליון שקל. הסכום שצפוי היה להתקבל בהכשרה תמורת הנפקת המניות היה אמור לשמש לפרעון מוקדם של הלוואה שניתנה להכשרה על ידי בנק מזרחי. זו ניתה בתמורה למתן אשראי נוסף להכשרה על ידי המזרחי בהיקף של 60 מיליון שקל שישמש לפרעון קרן האג"ח הקרב.

אולם מחזיקי האג"ח של אלבר לא הסכימו כי יצילו חברה אחרת של בעל השליטה, לכאורה על חשבונם, ועל חשבון איתנותה הפיננסית של חברת אלבר, וקיבלו צו מניעה זמני מבית המשפט המחוזי להשלמת העסקה שעל הפרק.

השופט זפט, הדן בתיק, צפוי לתת את פסק דינו בימים הקרובים. אם ההכרעה תהיה לטובת מחזיקי האג"ח של אלבר, צפוי אלעזרא להגיש את הצעת הסדר פריסת התשלומים בפני מחזיקי האג"ח של הכשרה כבר ביום ראשון הקרוב במסגרת אסיפת בעלי החוב שמכנסים בעלי האג"ח של הכשרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מים עמוקים
כולם צודקים כמובן אך האם גם חכמים? הבן אדם לא ברח ולא הסתיר את המצב ומנסה לפתור בעיית נזילות בכל דרך חוקית אפשרית. כל הצועקים והמתלהמים - בצדק יש לומר - יורים לעצמם ברגל. לפני שאת מקבלים החלטות תחשבו לרגע מה הייתם עושים במצב הזה במקומו. דבר אחד בטוח - מהצעקות בסוף מרוויחים רק עורכי הדין שיעשו המון כסף על חשבון הפסדי המשקיעים.
התינוק באמבטיה  |  25.12.08
לכל התגובות