אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימנס תובעת 81 מיליון שקל ממנכ"לה לשעבר בישראל

סימנס תובעת 81 מיליון שקל ממנכ"לה לשעבר בישראל

החברה הגישה את התביעה לביהמ"ש המחוזי בת"א נגד אורן אהרונסון בשל מעורבותו לכאורה בפרשת השוחד

25.12.2008, 18:21 | גיא מי-טל
מספיחי פרשת השוחד בחברת חשמל: סימנס תובעת ממנהלה לשעבר בישראל, אורן אהרונסון, ומגיסו סכום של 81 מיליון שקל על חלקם לכאורה בפרשת השוחד.

מדובר בספיחי פרשת השוחד שנתן לכאורה אהרונסון לדירקטור בחברת החשמל, השופט בדימוס דן כהן, כדי שיקדם את ענייני סימנס בישראל בכך שתרכוש ממנה ציוד ותחנות כח במאות מיליוני דולרים. כהן נמלט מאז לחו"ל מאימת הדין.

על פי כתב התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד דוד גדעוני וד"ר איתי פלדור ממשרד עו"ד תדמור ושות', ניצל אהרונסון את מעמדו בסימנס כדי להעסיק את שרותי הייעוץ של חברת אוקפילד מהונג קונג בנושא תחנות הכח של חברת החשמל. אלא שאוקפילד לא עסקה מעולם בייעוץ בתחומי האנרגיה אלא בתחום הביגוד והטקסטיל , מה גם שבעליה הוא לא אחר מאשר גיסו של אהרונסון, שלמה דניאלי. כך נהנה גיסו של אהרונסון מתשלומים בהיקף של כ-72 מיליון שקל בין השנים 2002 עד 2005. "אהרונסון לא גילה לסימנס את דבר הקרבה המשפחתית בינו לבין גיסו וכי לחברת היעוץ שלו אין כל נסיון, יכולת או ידע רלוונטים", נכתב בתביעה. גם בדו"ח גילוי נאות שנדרש דניאל למלא לא הוזכר הקשר המשפחתי.

לאחר שנחשפה פרשת השוחד לדן כהן, התברר כי חלק מהכסף הועבר לכהן באמצעות חשבון הבנק של החברה של דניאל בהונג קונג. מהתביעה עולה כי בחוזה בין סימנס לחברת החשמל העניק אהרונסון לגיסו 800 אלף יורו מכספי סימנס ובהמשך היה אמור לקבל 7% משווי שתי עיסקאות נוספות בין חברת החשמל לסימנס. בפועל, נטען בתביעה כי לא דניאל ולא החברה שבבעלותו לא נתנו שום שרותי יעוץ לסימנס.

לפני כחודשיים רכשה סימנס את חלקו של אהרונסון בחברה בלמעלה מ-10 מיליון שקל ובכך חדל לשמש בעל מניות בחברה.

אהרונסון סירב להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות