אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
40% יותר הומלסים בניו יורק לעומת התקופה המקבילה אשתקד; עלייה בכמות המשפחות שנותרות ללא קורת גג צילום: בלומברג

40% יותר הומלסים בניו יורק לעומת התקופה המקבילה אשתקד; עלייה בכמות המשפחות שנותרות ללא קורת גג

כ-9,700 משפחות הגיעו לקראת חג המולד למעונים העירוניים בעיר וביקשו מחסה. מדובר במספר הגבוה ביותר מאז מתנהל מעקב אחר מספר חסרי הבית בניו יורק

26.12.2008, 14:30 | סוכנויות הידיעות

חג המולד, שחל השבוע, מסמל גם שיא של כל הזמנים במספר חסרי הבית בניו יורק. רשת הטלוויזיה WCBS-TV האמריקאית מדווחת הבוקר (ו'), כי כ-9,700 משפחות הגיעו לקראת הכריסמס למעונים עירוניים, בתקווה למצוא מחסה - מספר הגבוה ב-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והגבוה ביותר מאז מתנהל המעקב אחר מספר חסרי הבית.

"העיר במיתון, הכל נסגר, אנשים מאבדים את עבודתם. אנחנו מדברים על משפחות שלמות שנותרות ללא קורת גג ולא על הומלסים בודדים, כפי שזה היה עד כה", מסביר מייקל קימבר, מנהל אחד המעונים לחסרי הבית.

לקראת חג המולד קיבלו חסרי הבית של ניו יורק את המתנות המסורתיות מארגון צדקה מקומי, שמעניק להם מדי שנה עשרות אלפי פרטי לבוש ומיני דברים חמים. בשל המשבר, הביקוש למתנות צנועות אלה היה השנה גבוה במיוחד. מתנדבי הארגון סיפרו בצער, כי חסרו להם כ-8,000 מעילים וכי הם לא הצליחו להלביש בבגדים חמים את כל מי שביקש את עזרתם.

מתנדבי ארגון New York Cares, שהוקם ב-1872, סיפרו כי הם אוספים מדי שנה כ-80 אלף מעילים מתורמים שונים, אך השנה, אפילו הם נדהמו ממספר הפונים לעזרתם. "לרבים מהפונים אין מישהו אחר לבקש ממנו עזרה", הם אומרים "השנה המצב קשה במיוחד והוא מחמיר בשל החורף הקר, שבא עלינו במפתיע".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות