אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה: החזרת מתנות החג בשיאה -  שווי הזיכויים מגיע למיליארד דולר צילום: סי די בנק

אוסטרליה: החזרת מתנות החג בשיאה - שווי הזיכויים מגיע למיליארד דולר

בניגוד לשנים קודמות הסוחרים אינם ממהרים להחזיר את הכסף ודורשים הסברים מפורטים. על פי סקר כ-19 מיליון מוצרים מוחזרים לחנויות לאחר חג המולד

28.12.2008, 13:05 | אולגה ויניאר

אלפי אוסטרלים מיהרו עם סיום חג המולד לחנויות על מנת להחזיר מתנות שקיבלו ולקבל זיכוי, שימושי הרבה יותר. הלבשה תחתונה, מוצרי פרפומריה, נרות ופיג'מות הם חלק מרשימה חלקית של המתנות שהוחזרו לרשתות. הסכום המוערך של הזיכויים שיימסרו בימים הקרובים מגיע למיליארד דולר.

בעלי חנויות מדווחים על תורים ארוכים שהשתרכו בקופות ראשיות. בניגוד לשנים הקודמות הסוחרים אינם ממהרים להחזיר את הכסף ולרשום זיכויים לכל מבקש. הם דורשים להציג לא רק את הקבלה והאריזה המקורית של המוצר, אלא הסבר משכנע מדוע יש להחזיר אותה.

מהסקר שנערך במדינה עולה, כי כל תושב רביעי מקבל מתנה לא רצויה וכ-19 מיליון מוצרים שבים לחנויות בתום תקופת החגים. מי שלא מצליח להיפטר מהמתנה מציע אותה למכירה במכירות פומביות באינטרנט.

גם הצרפתים הצטרפו השנה לנסיונות לשיפור המצב הפיננסי על חשבון מתנות חג המולד. פרטי לבוש, ספרים, מוצרי חשמל קטנים ומשחקי וידאו הוצאו למכירה באינטרנט מיד עם תום החג.

גם בשבדיה צפויים רבים ממקבלי המתנות להשיבן לחנויות. על פי הערכות מוקדמות כ-50% מהנשים ישיבו את המתנות ו-42% מהגברים. נשים ממהרות להחזיר מוצרי חשמל ביתיים, לבנים סקסיים וקישוטים לבית. גברים נפטרים מבגדים במידה לא מתאימה, עניבות, גרביים ותחתונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות