אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת רכש המדיה יוניון חתמה על שיתוף פעולה עם מיוז צילום: עידו אייזק

חברת רכש המדיה יוניון חתמה על שיתוף פעולה עם מיוז

שתי החברות ישתפו פעולה ברכישת מדיה, עם זאת הפעילות של כל אחת תמשיך להתבצע באופן עצמאי

28.12.2008, 18:02 | מיטל זדה

חברות רכש המדיה העצמאיות יוניון ומיוז חתמו על הסכם שיתוף פעולה חדש. החתימה באה לאחר שלאחרונה הופסקה ההתקשרות בין מיוז לאריאלי וחברת יונייטד התפרקה. על פי הערכות בשוק המדיה היקף הפעילות השנתית של מיוז נאמד בכ-20 מיליון דולר.

כתבתי שהמהלך מגיע לאחר שלאחרונה הפסיקה ההתקשרות בין מיוז לאריאלי

על פי הודעת שתי החברות, הן ישתפו פעולה ברכישת המדיה בין היתר לאור התחזקות חלק מחברות המדיה והקשחת התנאים המסחריים הצפויים בשוק. עם זאת בשתי החברות מדגישים כי פעילות כל אחת מהן תמשיך להתבצע באופן עצמאי.

אורן יוניוב, מנכ"ל יוניון, צילום: עידו אייזק אורן יוניוב, מנכ"ל יוניון | צילום: עידו אייזק אורן יוניוב, מנכ"ל יוניון, צילום: עידו אייזק

מיוז, בבעלות איש העסקים אליעזר פישמן, רוכשת שטחי פרסום וזמן אוויר עבור קבוצת פישמן בהם: הום סנטר, ביג בוקס, בסט ביי, הוט וגם 012 סמייל.

מיוז סבלה ממספר טלטלות בשנה האחרונה. לפני כשנה הודיע ישראל דיאמנט, מנכ"ל מיוז, על עזיבתו לאחר למעלה מעשר שנים. בעת פרישתו רכש דיאמנט את חוצות זהב, חברת השילוט שהיתה של הקבוצה.

מספר חודשים לאחר פרישתו, הופסק שיתוף הפעולה עם המשרד זרמון-גולדמן ובתחילת החודש הודיעו בפובליסיס אריאלי על הפסקת ההתקשרות ארוכת השנים עם מיוז.

בקבוצת פישמן ביקשו כבר זמן רב לייצר שיתוף פעולה עם חברת מדיה אחרת. האופציה היחידה שעמדה בפניה היא חבירה ליוניון, זאת בשל ניגודי אינטרסים רבים שיש לה במידה ותחבור לחברת מדיה אחרת.

גם עבור יוניון מדובר בהזדמנות למצב את החברה החדשה שנמצאת היום בבעלות מלאה של אורן יוניוב, מול אמצעי המדיה השונים ולהוכיח כי למרות שהיא לא נמצאת בבעלות של משרדי פרסום, מדובר בחברה בעלת כוח מול המדיה.

הניסיון לשתף פעולה החל כבר לפני כשנתיים אז פנו יונייטד ומיוז לרשות להגבלים עסקיים, וביקשו אישור לשיתוף פעולה. אולם הבקשה נדחתה. זמן מה לאחר מכן גם הבקשה לחידוש אישור הפטור מהסדר כובל של יונייטד נדחתה והחברה התפרקה.

לפני כחודשיים הודיע יוניוב, מנכ"ל יונייטד לשעבר, על הקמת חברת מדיה עצמאית - יוניון, שרוכשת את המדיה עבור מרבית לקוחות יונייטד לשעבר ואילו ראובני פרידן גייסו את דיאמנט על מנת לעמוד בראש חברת המדיה שלהם.

עם זאת חשוב לציין כי מול יוניוב מתנהלת עדיין תביעה בגין ביזיון בית משפט, שהגיש ראובני-פרידן שטען כי הקמתה של יוניון מפרה את צו המניעה שנתן בית המשפט כנגד העסקתו של יוניוב ע"י שלמור, במישרין או בעקיפין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות