אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני יהלומנים הודיעו על פשיטת רגל ונעצרו צילום: shutterstock

שני יהלומנים הודיעו על פשיטת רגל ונעצרו

ל"כלכליסט" נודע כי בשעות הצהריים הודיעו גיל ויעקב אייזמן להנהלת הבורסה על פשיטת רגל, השניים תלו את החובות בין היתר במשלוח יהלומים שנגנב מהם. הדבר עורר את חשד הנהלת הבורסה ושניהם נלקחו לחקירה משטרתית

28.12.2008, 16:28 | נעמה סיקולר
הדרמה בבורסה ליהלומים על רקע המצב הכלכלי החמור, נמשכת: ל"כלכליסט" נודע כי בשעות הצהריים הודיעו שני חברי בורסה נוספים להנהלת הבורסה על פשיטת רגל. מדובר בגיל ויעקב אייזמן, אב ובנו שחובותיהם ליהלומנים אחרים בבורסה נאמדים ב-1.2 מיליון דולר, זאת בנוסף לחובות של מיליוני דולרים לבנקים.

השניים, סיפרו להנהלת הבורסה כי משלוח יהלומים בשווי מיליון דולר נגנב מהם לפני כשבוע בלונדון, מה שעורר את חשד הנהלת הבורסה, והביא להתערבות משטרתית. נשיא הבורסה, אבי פז זימן את השוטרים, צעד חריג מבחינת בורסת היהלומנים שנהגה עד כה להסדיר את המחלוקות במסגרת מוסד הבוררות שלה, ושני היהלומנים נלקחו לחקירה.

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", הנהלת הבורסה ליהלומים הודיעה כי היא מתכוונת לפעול בחומרה נגד יהלומנים שלא יעמדו בחובותיהם לחבריהם בבורסה. כחלק מהמאמצים שכרה הנהלת הבורסה את שירותיו של ניצב בדימוס יוסי סדבון, לשעבר מפקד מחוז תל אביב וראש אגף החקירות במשטרה, שישמש יועץ בכל הנוגע להתנהלות מול היהלומנים בימי המשבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל 2
אני לאחרונה פניתי והתראתי להנהלה ולמחלקה המשפטית בפני מישהו שהוא בכלל לא חבר ואשר היה חייב לי ואין זאת הפעם הראשונה שחבר בורסה מגיש תלונה נגדו!! חוץ מ 2 חברי הנהלה מה עשו השאר?!? נכון איך ידעת כלום גם לא הנשיא שפניתי אליו רבות!!! הבחור כמו רבים אחרים בלי בטחונות בבנק, מי שאין לו שלא יקנה!!! שלא יבוא א"כ ויגיד "אני צריך להביא כסף מהבית" או יבוא ויחזיר סחורות שהם לא שלך בכלל ולא במחיר ראלי!! הבורסה חייבת לעשות בדק בית כי אנחנו בתקופה קשה וזה רק ההתחלה!!! אין סחר כבר חודשים ומאתמול מתחילים להגיע כל ההחזרים. רק היום ראיתי 4 פושטי רגל אני לא רוצה לראות או לשמוע עליהם אולי רק בכלא אני מוכן להביא להם פיסטוקים!!! אני כמו רוב היהלומנים מרוויחים ביום טוב 2-5% מי שלא מחזיר הכל שילך לכלא גם עם זאת הייתה התנהלות עיסקית לא נכונה!!!אין לך לשלם אל תקנה גם עם הבנק נותן לך אשראי!!!בן אדם שאין לא כסף או רכוש לא יכול לקנות 40 מליון דולר ואז לבוא ולתת (או לא להחזיר כלום)50% ולהסתובב בבניינים השמורים שלנו!! מספיק טוב לך??
28.12.08
לכל התגובות