אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצוקה במלונות באשקלון; בעל מלון: "הכל בוטל. אנחנו שוקלים לסגור את המקום"

מצוקה במלונות באשקלון; בעל מלון: "הכל בוטל. אנחנו שוקלים לסגור את המקום"

בעלי המלונות הקטנים בעיר מודים שמאתמול הם רושמים בעיקר ביטולי הזמנות. במלונות הגדולים יותר מנסים לשדר עסקים כרגיל וטוענים, כי יש ירידות בודדות בהזמנות. פיקוד העורף הורה שלא לקיים אירועים

28.12.2008, 16:41 | יסמין גיל

בעוד חלק מתושבי אשקלון מתלבטים אם לעזוב את העיר בעקבות הלחימה באזור, מבחינת הנופשים בעיר אין מקום להתלבטויות ואלו עוזבים את בתי המלון או מבטלים הזמנות. גם אירועים משפחתיים שתוכננו להתקיים באולמות העיר, בוטלו בחלקם. בהודעת העירייה מהיום (א') נכתב, כי על פי הוראת פיקוד העורף, "לא יתקיימו בעיר אירועי תרבות, ספורט ואירועים פרטיים של מעל 100 איש, ללא אישור פיקוד העורף".

באשקלון שני בתי מלון גדולים, גני דן והולידיי אין, וכן מספר מלונות קטנים יותר. הגם שבעונת החורף כמות הלינות בבתי המלון בארץ מועטה יחסית באופן כללי לשאר ימי השנה, מלונות העיר מאכלסים דרך קבע קבוצות עובדים שמגיעות לנופש, עובדי חברות הייטק מהאזור, אוכלוסייה דתית, נופשים המקיימים אירועים משפחתיים באולמות שבבתי המלון ועוד.

במלונות הגדולים העדיפו לשדר עסקים "כמעט" כרגיל והסתפקו במסירת הודעות רשמיות בלבד. מהולידיי אין של רשת אפריקה ישראל נמסר: "מאז שבת נרשמו ביטולים של אורחים בודדים". מגני דן, השייך לרשת מלונות דן נמסר: "יש ירידה בהזמנות למלון, ולקוחות שהביעו עניין לקצר את שהייתם במלון בעקבות האירועים, עשו זאת ללא חיוב בדמי השהייה המקוריים".

לפני כשבועיים אמר ל'כלכליסט' אריאל קפון, מנכ"ל מלונות אפריקה ישראל: "יש אתגר שחשוב להזכיר וזה אשקלון. עיר שעומדת כרגע בפני קשיים לא קטנים ונכנסה לטווח הקסאמים, אבל לא זוכה בתמיכה ממשלתית. זאת עיר עם מלונאות ואין שום סיבה שלא תישקל הענקת תמיכה גם למלונות שבה".

"היום בוטלו ארבעה אירועים"

במלונות הקטנים המצב שונה מברשתות הגדולות. שם מוכנים להודות, שמאז אתמול נרשמים ביטולים רבים והמלונות למעשה מתרוקנים. בצלאל קוברי, הבעלים של גני שמשון, מלון בן 25 חדרים שבצמוד לו אולם אירועים מבוקש בעיר, אמר היום כי "מאתמול אנחנו עוסקים רק בביטולים. היום בוטלו ארבעה אירועים: מסיבת חנוכה, ברית שהחליטו לקיים בבית ושני אירועים נוספים. בנוסף, אנשים כבר צלצלו לבטל סופי שבוע בינואר ובפברואר".

רחמים אביטן, בעליו של מלון גולדן טאוור, לשעבר המלך שאול - המיועד בעיקר לאוכלוסייה דתית - אמר היום: "הכל בוטל, עזבו את המלון כבר מיום רביעי כשנפל באזור קסאם. היו ביטולים עד סוף ינואר ואנחנו בכלל חושבים כרגע לסגור את המקום".

בתוך כך, נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, מסר כי ההתאחדות תרכז רשימה של אלפי חדרי מלון במחירי עלות, לטובת תושבי הדרום שירצו להתפנות מבתיהם, בסיוע גופים שונים כמו עיריות, עמותות וגופים עסקיים.

מחברת אל על נמסר, כי החברה לא תגבה דמי ביטול מתושבי הדרום ומחיילים שגויסו, עבור כרטיסי טיסה שרכשו וכורטסו. חיילי מילואים יקבלו את הפטור עם הצגת צו שמונה. "זאת, מתוך הזדהות עם התושבים הנתונים למתקפות טילים ועם מערך המילואים המגויס של צה"ל", מסר המנכ"ל, חיים רומנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות