אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזרא אישר: חברות הסלולר יוכלו להמשיך ולהתקין אנטנות על גגות צילום: אלכס קולומויסקי

עזרא אישר: חברות הסלולר יוכלו להמשיך ולהתקין אנטנות על גגות

השר להגנת הסביבה חתם היום על התקנות לקרינה בלתי מייננת - ללא הפרק המתייחס להצבת אנטנות זעירות על מרפסות וגגות

28.12.2008, 18:59 | גלית שפיר

השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, חתם היום על התקנות לקרינה בלתי מייננת - ללא הפרק המתייחס להצבת אנטנות זעירות על מרפסות וגגות. פרק זה הוצא מהתקנות לאחר שמשרד להגנת הסביבה ומשרד התקשורת לא הצליחו להגיע ביניהם להסכמה בעניין. כיום ניתן להקים אנטנות כאלה, המשמשות את חברות הסלולר, על מרפסות וגגות - תוך עקיפת מוסדות התכנון.

עם כניסת התקנות לתוקף, יחויבו מפעילי מקורות הקרינה בתשלום אגרות כתנאי להקמתם והפעלתם.

 

אבי דבוש מהפורום לסלולריות שפויה מסר בתגובה: "נראה שזהו אקט הסיום של עזרא בכל הנוגע לטיפול בנושא הקרינה בלתי מייננת בכלל, והקרינה ממוקדי שידור סלולריים בפרט.

"לצערנו, למרות הצהרות המשרד בדבר החשיפה המרבית באנטנות המותקנות על גגות ומרפסות, ולמרות שהרוב המכריע של האנטנות שהוקמו בשנה האחרונה ממוקמות על גגות ומרפסות, לא השכיל המשרד לעצור פירצה זו - ובכך כשל בתפקידו והעביר את הפצצה המתקתקת לשר הבא".

מעמותת אדם טבע ודין נמסר בתגובה: "לצערנו, אין בתקנות האלה כדי לתת מענה לנושא שמטריד ביותר את הציבור והוא קביעת מרחקי בטיחות ממתקני שידור סלולריים, וחסר בהן איסור מוחלט על התקנת אנטנות במרפסות ובגגות. עד שהממשלה לא תעמוד בחובתה הציבורית, נמשיך את ההליכים המשפטיים בבג"ץ, כדי להבטיח את בריאות הציבור מפני קרינה סלולרית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
דיני מקרקעין+פסיקת שיצר+מני מזוז
להלן המשך דברי ימי הסלולר . דיני מקרקעין מתקן גישה אלחוטי - מג"א , עדין מחייב הארקה עצמאית העוברת בשטחים משותפים הטעונים הסכמת כל הדיירים . לחלופין הארקה המחוברת לחשמל הבנין מסכנת את חיי יושבי הבנין היות ואינה אמורה לעמוד בעומס התפרקות ברק . כך שבין אם ההארקה עוברת בשטחים משותפים ובין אם לא היא בעייתית מבחינת החוק . במילים אחרות ישנה חובה לקבל הסכמת הדיירים לכל מעבר של הארקה עצמאית העוברת בשטחים משותפים , וכאשר מדובר בהארקה המחוברת לחשמל הבנין מדובר בסכנת חיים באשר לפסיקת שיצר בהקשר של מג"א במחוזי נתנה פרשנות ופסיקה בהתיחס לכך כי מג"א חייב בהיתר בניה כאשר מדובר בכל סוג שהוא של דירה , גם דירות גג וגם מרפסות . כך שהפסיקה מעמידה דברים על דיוקם ומחייבת קבלת היתר בניה למג"א במרפסות וגגות. בנוסף אין יכול היועץ המשפטי לממשלה , עו"ד מזוז להיתערב בפסיקה לעיל שכבר ניתנה , חלוטה (??) במובן שבוחנים מחדש בוועדה בין משרדית את מהות הפטור . מה גם שיו"ר הועדה הבין משרדית אינו משפטן , ומבלי לפגוע בשמו הטוב , רצינותו וביכולותיו . בוועדה זו ניתן לסובב את ההביטים המשפטים על אצבע . במילים פשוטות : א. היועץ אינו זכאי להיתערב בהחלטה חלוטה (??) של בית משפט , עצם ההתערבות יש בה משום עירוב אינסטנציות וסמכויות משפטיות . ב . הוועדה הבין משרדית אין לה שום נפקות(?)/תוחלת משפטית . מאי נפקא מינא כי היועץ המשפטי לממשלה התערב גם בפסיקות של רוצחים ואו כל דבר אחר שמופעל עליו לחץ . מעניין ! .
רוני  |  29.12.08
לכל התגובות