אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק נדל"ן רוכשת את מלוא השליטה בדלק נכסים מניבים בעבור 237 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

דלק נדל"ן רוכשת את מלוא השליטה בדלק נכסים מניבים בעבור 237 מיליון שקל

דלק נדל"ן רוכשת את חלקה של מגדל בדלק נדל"ן נכסים מניבים, שעומד על 20%, בעבור נכסים בשווי של 237 מיליון שקל

30.12.2008, 10:42 | אורי חודי
דלק נדל"ן, בניהולו של איליק רוז'נסקי,עומדת להחזיק במלוא הבעלות בחברה הבת דלק נדל"ן נכסים מניבים (ד.נ.נ.מ). החברה הודיעה היום כי חברת הבת תעביר לקבוצת מגדל ביטוח, נכסים בשווי של כ-237 מיליון שקל בתמורה לכל חלקה בחברה. לאחר חלוקת הנכסים תחזיק דלק נדל"ן ב-100% ממניות ד.נ.נ.מ עם הלוואות בעלים של כ-500 מיליון שקל.

מהחברה נמסר כי חלוקת הנכסים מתבצעת בהתאם להחלטה משותפת של דלק נדל"ן ומגדל ביטוח. בעוד שהעדפתה של מגדל היא המשך השקעה בחברה תוך הרחבה ופיתוח של סל נכסיה המניבים בטווח הארוך, צרכיה של דלק נדל"ן מחייבים התמקדות במימוש נכסים ובשיפור תזרימי המזומנים בטווח הקצר וביסוס החברה לפיתוח עתידי, ולכן הוחלט על הנוסחה של חלוקת הנכסים בין הצדדים.

במסגרת העסקה ד.נ.נ.מ תעביר למגדל ביטוח את הנכסים הבאים: בית יעד בירושלים, יחידות משרדים בבית גיבור בתל אביב, מגרש במערב ראשון לציון, הכולל תחנת דלק פעילה וקרקע לבנייה, מרכז מסחרי בכרמיאל, בניין משרדים בכפר נטר וקרקע בסמוך לצומת גהה. כמו כן, סוכם כי תועבר למגדל קרקע בפי גלילות ואחזקות של כ-4.9% במניות חברת דרבן.

איליק רוז'נסקי, מנכ"ל דלק נדל"ן ודלק נדל"ן נכסים מניבים, אמר היום: "הצגנו בפני הציבור והמשקיעים תכנית אסטרטגית ותזרימית לשנים 2009 ו-2010 ולצורך ביצוע התכנית הגענו למסקנה משותפת עם חברת הביטוח מגדל כי ראוי שנכסי החברה יחולקו לפי יחס השותפות 80% לדלק נדל"ן, 20% למגדל על מנת שהנכסים הנ"ל יהוו חלק מהתכנית האסטרטגית התזרימית של דלק נדל"ן. דלק נדל"ן נכסים מניבים נותרת עם נכסים בשווי 686 מיליון שקל, הון עצמי, מזומנים והלוואות בעלים של כ-500 מיליון שקל, מזומנים וקווי אשראי של כ-242 מיליון שקל, ה-N.O.I (רווח על השקעה) משווי הנכסים שיוותר בחברה הצפוי לשנת 2009 הינו כ-56 מיליון שקל ושווי הנכסים לפיתוח מסתכם בכ-100 מיליון שקל. עליי לציין עוד כי מערכת הקשרים העסקיים והחברות בין קבוצת דלק נדל"ן לבין קבוצת מגדל חזקה מתמיד. אנו מאמינים, שכפי שהיה בעבר, שיתוף הפעולה עם קבוצת מגדל ימשך. אחזקת 100% בד.נ.נ.מ תאפשר לדלק נדל"ן לטפל בנושאים שהוצגו ואושרו בהתאם לאסטרטגיה וביעדים לשנים הקרובות".

עוד נמסר מדלק נדל"ן כי בגמר חלוקת הנכסים תחזיק דלק נדל"ן 100% בנכסים מניבים של ד.נ.נ.מ בשווי של כ-686 מיליון שקל בישראל בתחומי המסחר, המשרדים ותחנות תדלוק. ה-N.O.I משווי הנכסים שיוותר בחברה הצפוי לשנת 2009 הינו כ-56 מיליון שקל ושווי הנכסים בעלי פוטנציאל לפיתוח והשבחה מסתכם בכ-100 מיליון שקל. הונה העצמי של ד.נ.נ.מ, המזומנים והלוואות הבעלים לאחר העסקה יסתכמו כ-500 מיליון שקל. לאחר החלוקה תיוותר ד.נ.נ.מ עם רמת מינוף נמוכה כשברשות החברה יוותרו נכסים לא משועבדים בסך של כ-300 מיליון שקל וקווי אשראי ויתרות מזומנים בהיקף של כ-242 מיליון שקל. 

כמו כן, לאחר העסקה יוותרו בבעלות החברה כ-26 נכסים מניבים בישראל בשטח עיקרי של למעלה מ-100 אלף מ"ר (משרדים, מרכזי מסחר, תחנות דלק). בנוסף, בבעלות החברה קרקעות וזכויות בניה נוספות. על נכסי החברה נמנים בית אדר, קניון דרורים, אחזקות בקניון חיפה, המרכז המסחרי רמלוד, קניון עכו ,המרכז המסחרי בראש פינה - סנטר הגליל ועוד.

"בהתאם לאסטרטגיה התזרימית של דלק נדל"ן" מספרים בחברה, "הודיעה החודש החברה כי בכוונתה לממש אחזקותיה במספר נכסים בארץ ובחו"ל. דלק נדל"ן נמצאת בהליכים למכירת נכסים אלה תמורת כ-1.27 מיליארד שקל (חלק החברה בכל הנכסים המיועדים למכירה). להערכת החברה, כל הנכסים צפויים להימכר במחירים לפי שוויים בספרים ובמרבית הנכסים קיים עודף מזומן גבוה לאחר החזר החוב. בסה"כ מסתכם העודף התזרימי ממכירת נכסים אלה בכ-1.023 מיליארד שקל".

במקביל, דלק נדל"ן וקרדן נדל"ן דיווחו אמש, כי המיזוג של פעילות המגורים של חברת הבת של דלק נדל"ן, דנקנר השקעות, עם קרדן נדל"ן לא ייצא אל הפועל. זאת, מאחר ולא התקיימו התנאים המתלים למיזוג, וביניהם התנאי לפיו קרדן נדל"ן ודלק נדל"ן לא יוכרו כ"קבוצת לווים" אחת לצורך מגבלת "לווה בודד" על פי החקיקה בנושא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות