אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סיגרים - החוק פגע יותר מהמיתון

מעשני הסיגרים נמנים בדרך כלל על העשירון העליון, ואלה אינם מנפגעי המיתון. דווקא החוק שאסר על העישון במקומות ציבוריים פגע בעסקי חנויות הטבק והסיגרים הרבה יותר מהמשבר הכלכלי

30.12.2008, 11:46 | איתן אורטל

פרדריקו, בעל חנות הסיגרים הירושלמית "לה קאזה  דל הבאנו", אינו מודאג מהמיתון ההולך ומתפשט במשק. סוף סוף, לקוחותיו אינם נמנים על בני המעמד הבינוני והחלש, אלא על העשירון העליון, שלא לומר האלפיון העליון, ואלה כידוע, אינם נפגעים באופן אישי ממיתון, גם כאשר חובותיהם לבנקים הולכים ותופחים.

 

פרדריקו מודאג הרבה יותר מהחקיקה ההולכת ומחמירה עם מעשני הסיגריות והסיגרים. לדבריו, את המכה הרצינית בעסקים חטף עם כניסת החוק האוסר על עישון במקומות ציבוריים, שהקטין את צריכת מוצרי הטבק. כדי להילחם בתופעה, הפך פרדריקו את חנות הסיגרים שלו ל"סיגר לאונג'" - מעין שילוב של חנות סיגרים ובר המגיש קפה ומשקאות אלכוהול ללקוחותיו, הבאים עתה לא רק לקנות סיגרים, אלא נשארים בחנות גם כדי להנות מעיר המקלט שנבנתה עבורם. 

קאזה דל הבאנו מתמחה בסיגרים קובניים ומופעלת בזיכיון של חברת דוידאס, יבואנית הסיגרים לישראל. החנות הירושלמית, הממוקמת במרכז העיר, היא החנות ה-130 בעולם ברשת חנויות הסיגר הקובניות, והיא נשענת לא רק על הקהל המקומי אלא גם על תיירים שלא יכולים בלי הסיגר שלהם. הלקוחות הנלהבים ביותר הם תיירים אמריקאיים שאינם יכולים לרכוש סיגרים קובניים בבית, בגלל האמברגו המסחרי שהטילה ארה"ב על יבוא סחורות מקובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות