אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הלחימה: אתרי אינטרנט לסיוע למשפחות בדרום הארץ

בעקבות הלחימה: אתרי אינטרנט לסיוע למשפחות בדרום הארץ

אתרים חדשים שהקימו בחברת מדיה אנד, ונפתלי בנט, ממייסדי סאיוטה, מסייעים למשפחות בדרום למצוא משפחות המוכנות לארח אותן

30.12.2008, 12:13 | אסף גלעד ומאיר אורבך

בעקבות המצב בדרום הארץ והלחימה בעזה, עלו לרשת לאחרונה אתרים המיועדים לסייע למשפחות בקו העימות ולקשר אותן עם משפחות המוכנות לארח אותן .

נפתלי בנט, ממייסדי חברת סאיוטה, שהיה בעבר ראש לשכתו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, הקים עם קבוצת מתנדבים את האתר israelim.org.il. מאז השקת האתר בתחילת השבוע התקבלו יותר מאלף פניות ממשפחות המעוניינות לארח, ונוצרו עשרות קשרים עם משפחות מקו העימות. הקבוצה הקימה חמ"ל שעונה לכל הפניות, בנוסף למוקד הסעות שמביא את המשפחות מקו העימות למשפחות המארחות. כמו כן, ניתן להעביר באמצעות האתר תרומות כספיות.

אתר דומה הקימו היזמים עמרי לביא ושלו חוליו ממדיה אנד. האתר - "איתנו" (withus.org.il), מאפשר לתושבי קו העימות שמעוניינים להתארח זמנית מחוץ לטווח הטילים למצוא מארחים באמצעות ממשק מודעות ידידותי למשתמש. שלו חוליו, ממייסדי החברה, מספר ל"כלכליסט": "במלחמת לבנון השנייה אני ועמרי גרנו בצפון וקיבלנו המון פניות מאנשים שביקשו לארח אותנו ואת משפחות שלנו. בתור תושב הצפון, הרגשתי שהדבר הנכון לעשות הוא לארח בעצמנו את כל תושבי קו העימות. אתמול אירגנו את כל עובדי החברה והתחלנו לעבוד על האתר. היום בבוקר סיימנו את הבדיקות והעלנו אותו לאוויר".

בימי שגרה, מדיה-אנד (Media And) מפתחת מערכת המאפשרת לזהות עצמים ספציפיים בתוך סרטי וידאו באינטרנט. החברה הוקמה בשנת 2007, ולה 10 עובדים במרכז הפיתוח בתל אביב. בחברה השקיע האנג'ל האמריקני ג'ף פולבר, הפעיל בזירת המדיה והפרסום בישראל. בדירקטוריון החברה חברים רון פוסטרל, בכיר ברשת CBS וינון לנדנברג, מנכ"ל פובליסיס ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות